2 C
Wrocław
sobota, 3 grudnia, 2022

Nowy szef „Gazety Wrocławskiej”. Poprzedni był za mało zaangażowany politycznie?

WARTO PRZECZYTAĆ

„Gazeta Wrocławska” zyskała nowego redaktora naczelnego, Janusza Życzkowskiego. Jest to już trzeci szef redakcji, odkąd Polska Press została wykupiona przez Orlen. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, Życzkowski jest o wiele bardziej aktywny politycznie niż dotychczasowy naczelny, Artur Matyszczyk.

W grudniu 2020 roku Orlen poinformował o podpisaniu umowy przedwstępnej dotyczącej przejęcia grupy wydawniczej Polska Press, w skład której wchodzi „Gazeta Wrocławska”. Środowiska Prawa i Sprawiedliwości poparły tę decyzję i Orlen kupił spółkę w marcu 2021 roku. Od tamtej pory „Gazeta Wrocławska” miała już dwóch redaktorów naczelnych, teraz szykuje się kolejna zmiana.

Nowy naczelny jest bardziej zaangażowany w politykę?

Dotychczasowego naczelnego, Artura Matyszczyka, zastąpi Janusz Życzkowski, który obecnie jest szefem redakcji „Gazety Lubuskiej”.

– Od dziś zawodowe życie w kolejnym miejscu na mapie Polski, w pięknym Wrocławiu. W ramach utworzonego w Polska Press, Makroregionu Zachód, pokieruję Gazetą Wrocławską i mediami naszej grupy na Dolnym Śląsku – napisał na Facebooku Janusz Życzkowski.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, decyzja o zmianie redaktora naczelnego może być podyktowana niewystarczającym zaangażowaniem politycznym Artura Matyszczyka. Nowo wybrany Janusz Życzkowski wykazuje się większą aktywnością w tych tematach. Na stronie „Gazety Lubuskiej” można znaleźć wiele artykułów jego autorstwa uderzających w opozycję.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3