Ładowanie

Nowy trener drużyny rezerw Śląska

3 lipca, 2023

Do treningów powraca druga drużyna Śląska Wrocław. Nowym trenerem rezerw WKS-u został Michał Hetel, a jego najbliższymi współpracownikami – Dawid Gomola i Mariusz Pawelec.

Śląsk II Wrocław w sezonie 2023/24 rywalizować będzie w rozgrywkach 3. ligi. Z zespołem pożegnał się dotychczasowy trener Krzysztof Wołczek. Jego następcą został Michał Hetel, który pracuje w Śląsku Wrocław od 2016 roku. Zaczynał jako analityk w sztabie pierwszej drużyny, prowadzonej wówczas przez Mariusza Rumaka. Następnie pełnił funkcję asystenta w zespole rezerw i drużynie U19 w Centralnej Lidze Juniorów. W lutym 2018 roku pojawił się w dziale skautingu pierwszej drużyny, a w lipcu 2021 roku został jego szefem.

Trener Hetel jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Sporcie – specjalność trenerska i trener przygotowania motorycznego. Posiada licencję trenerską UEFA A oraz UEFA Elite Youth A. Ma za sobą również staże trenerskie w Benfice Lizbona, Dinamie Zagrzeb oraz Espanyolu Barcelona pod okiem Vicente Moreno.

– Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że wracam do pracy trenerskiej. Dołożę wszelkich starań, aby pomóc zawodnikom drugiej drużyny rozwijać swoje umiejętności i mam nadzieję, że w jak największej liczbie trafią w przyszłości do pierwszego zespołu. Naszym celem jest tak przygotować zawodników, by proces adaptacji do gry na profesjonalnym, seniorskim poziomie, przebiegł jak najpłynniej – mówi nowy szkoleniowiec Śląska II.

– Cieszę się, że w sztabie jestem otoczony kompetentnymi i doświadczonymi ludźmi. Będziemy blisko współpracować z Dawidem Gomolą, Mariuszem Pawelcem oraz Piotrem Celebanem, Miłoszem Gładochem i Jakubem Korkiewiczem. Z ich wiedzy i doświadczenia nasi zawodnicy mają przywilej korzystać – dodaje Michał Hetel.

Drugim trenerem rezerw Śląska będzie Dawid Gomola. Absolwent wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego w 2016 roku pełnił funkcję asystenta w kobiecym zespole AZS-u Wrocław w Ekstralidze, a w kolejnym sezonie został najmłodszym w Polsce na tym poziomie rozgrywkowym pierwszym szkoleniowcem drużyny. W 2018 roku trafił do Miedzi Legnica, w której pełnił funkcję asystenta trenera Radosława Belli (obecnego trenera „Miedzianki”) w sztabie drużyny rezerw. Od 2019 roku trener Gomola pracował w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław, a od 2021 roku w sztabie szkoleniowym drugiego zespołu.

Asystentem trenera Hetela został Mariusz Pawelec. Legenda wrocławskiego klubu będzie łączyć funkcję asystenta z występami na boisku. 37-letni obrońca już wcześniej wspomagał w codziennej pracy Krzysztofa Wołczka. Kolejnym legendarnym piłkarzem Śląska w sztabie drugiego zespołu będzie Piotr Celeban, który nadal będzie pełnił obowiązki trenera przygotowania motorycznego.

Jako trener bramkarzy pracował będzie Miłosz Gładoch, który w Śląsku pracuje od początku poprzedniego sezonu. Doświadczony szkoleniowiec trafił do naszego klubu z FC Wrocław Academy, a wcześniej współpracował chociażby z angielskim Liverpoolem, gdzie odpowiadał za skauting i doradztwo międzynarodowe w zakresie metodologii szkolenia bramkarzy. Śmiało można go nazwać jednym z największych w Polsce specjalistów od szkolenia golkiperów. Jego podopieczni budzą zainteresowanie największych europejskich klubów, trafiali na testy lub zostali transferowani do Paris Saint Germain, Juventusu, Interu, Bayernu Monachium, Ajaxu Amsterdam czy FC Liverpoolu. Miłosz Gładoch organizuje również International Goalkeeper Coaching Workshop, czyli międzynarodową konferencję trenerów bramkarzy, na którą rokrocznie zjeżdżają specjaliści z całej Europy. Pod koniec sezonu 2022/2023 trener Gładoch tymczasowo dołączył do sztabu pierwszego zespołu występującego w PKO BP Ekstraklasie. Fizjoterapeutą drugiego zespołu WKS-u nadal będzie Jakub Korkiewicz.

Drugi zespół Śląska rozpoczyna przygotowania do sezonu 2023/24. Rozgrywki 3. ligi ruszają w pierwszy weekend sierpnia.