Ładowanie

Nowy wicedyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław

8 sierpnia, 2023

 

Patryk Kajderowicz dołącza do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec będzie pełnił funkcję wicedyrektora Akademii Piłkarskiej WKS-u.

Patryk Kajderowicz jest trenerem UEFA A i Trenerem Edukatorem PZPN. Ostatnie półtora roku pracował w sztabie reprezentacji Polski U19, z którą awansował do finałów mistrzostw Europy, gdzie Biało-Czerwoni zajęli piąte miejsce. Wcześniej pracował także m.in. w Rakowie Częstochowa i Hutniku Kraków.

– To niezwykle szczególny dzień na mojej drodze zawodowej, ponieważ rozpoczęcie nowego wyzwania, jakim jest praca w roli wicedyrektora Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław jest prawdziwym zaszczytem, który oczywiście pociąga za sobą obowiązki – mówi Patryk Kajderowicz.

Nowy wicedyrektor Akademii Śląska był autorem i prelegentem na wielu konferencjach, szkoleniach i warsztatach trenerskich, na których łącznie w przeciągu ostatnich 2 lat wzięło udział niemal dwa tysiące trenerów i trenerek. Jednocześnie sam się kształci, uczestnicząc w wielu szkoleniach, konferencjach i stażach trenerskich, zarówno polskich, jak i zagranicznych.

– Traktuję to jako olbrzymie wyróżnienie i wielka odpowiedzialność, którym nie boję się stawić czoła i z niecierpliwością czekam na nadchodzące wyzwania, których realizacji wspólnie z Dyrektorem Akademii, Januszem Górą – we współpracy z całą kadrą szkoleniowo-organizacyjną – każdego dnia będziemy się podejmowali. Bardzo dziękuję kierownictwu klubu i Akademii za zaufanie i otrzymaną szansę, niezmiernie to doceniam. Zdaje sobie sprawę z tego, do jak zasłużonego miejsca trafiłem i zrobię wszystko, aby wartościowo wspomóc proces doskonalenia w nim odpowiednich standardów szkoleniowo-organizacyjnych, które zwiększą efektywność naszej pracy, zarówno na boisku, jak i poza nim – podkreśla nowy wicedyrektor Akademii Śląska.