10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Nożownik z Nowego Dworu został zatrzymany. Nie trafił do więzienia

WARTO PRZECZYTAĆ

Agresywny mężczyzna groził nożem pracownikom firmy porządkowej zajmującej się wywozem śmieci. Wśród nich był pracownik, który wcześniej został dźgnięty przez tego samego napastnika. Rozpoznał sprawcę, a nożownik został zatrzymany przez policję.

fot. policja wrocławska

Na miejsce niebezpiecznej sytuacji wezwany został patrol policji, a pracownicy firmy porządkowej oficjalnie złożyli zawiadomienie w tej sprawie. Jeszcze w ten sam dzień kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna zatrzymali 36-latka, który podejrzewany był o kierowanie gróźb karalnych przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz o uszkodzenie ciała jednego z pokrzywdzonych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postanowienie zarzutów mieszkańcowi Wrocławia, który złożył w tej sprawie wyjaśnienia w prokuraturze – informuje asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

Zatrzymany mężczyzna nie trafił do więzienia. Jest już na wolności, zastosowano wobec policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się na odległość nie mniejszą niż 500 metrów do swoich ofiar.

Mężczyźnie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI