Ładowanie

Konsultacje społeczne, dotyczące projektu remontu ul. Ruskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do pl. Solnego, potrwają do 30 lipca.

O odnowie ulicy Ruskiej zdecydują mieszkańcy. Ruszyły konsultacje społeczne

8 czerwca, 2023

Konsultacje społeczne, dotyczące projektu remontu ul. Ruskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do pl. Solnego, potrwają do 30 lipca. Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Konsultacje społeczne, dotyczące projektu remontu ul. Ruskiej na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do pl. Solnego, potrwają do 30 lipca. Ulica ta ma być jeszcze bardziej zielona i przyjazna, jednak wpływ na jej ostateczny wygląd będą mieli mieszkańcy.

Konsultacje społeczne ruszyły 6 czerwca i potrwają do 30 lipca. Ich zakres będzie obejmował m.in. sposób urządzenia przestrzeni ulicy, zieleń, elementy małej architektury oraz sposób dostaw i dojazdu do posesji. W trakcie narady obywatelskiej ustalone zostaną także priorytety związane z tą przebudową.

Trzy lata temu zamknęliśmy ulicę Ruską dla ruchu samochodowego. Tym samym stworzyliśmy nowe, przyjazne przejście z Rynku do ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie znajdują się przystanki komunikacji miejskiej. Pojawiły się nowe tam także nowe donice z roślinami. Teraz czas na to, by ulica została przebudowana i jeszcze bardziej zazieleniona. Musi być także dostępna dla wszystkich mieszkańców i turystów. Zachęcam do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych, by podzielić się swoimi sugestiami dotyczącymi przebudowy ul. Ruskiej – mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.

Raport z konsultacji społecznych trafi do firmy realizującej dokumentację projektową. Wrocławskie Inwestycje przed kilkoma dniami rozstrzygnęły przetarg i podpisały umowę na realizację projektu opiewającą na blisko 390 tys. złotych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Ulicę Ruską czekają zmiany

Ulica Ruska po przebudowie ma być także znacznie bardziej przyjazna rowerzystom i pieszym. Zniknąć mają bariery architektoniczne. Kierowcy będą mogli korzystać z niej jednokierunkowo od ul. Rzeźniczej do Kazimierza Wielkiego. Zostanie zachowana możliwość przejazdu od pl. Solnego do Kiełbaśniczej, ale z wyraźnym priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Wszystkie prace będą uzgadniane z konserwatorem zabytków – ul. Ruska jest objęta ochroną konserwatorską.

Przy ul. Ruskiej swoje interesy załatwiają piesi i rowerzyści, przemieszczający się tą ulicą. Na co dzień to miejsce jest ważne także dla tych, którzy tu mieszkają i dla tych, którzy prowadzą tu restauracje czy sklepy. Chcemy usłyszeć głosy wszystkich tych osób i razem zastanowić się nad tym, co zrobić, by sposób zagospodarowania tej ulicy odpowiadał w miarę możliwości na potrzeby wszystkich jej użytkowników i użytkowniczek. Myślę, że narada obywatelska, czyli rozmowa wylosowanej grupy mieszkanek i mieszkańców może doprowadzić do osiągnięcia konsensusu – mówi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Społecznej.

Konsultacje społeczne. Jak wziąć w nich udział?

E-formularz opinii już działa, znaleźć go można TUTAJ. Będzie aktywny do 25 czerwca.

W środę, 14 czerwca, o godzinie 17:30 zaplanowano także e-spotkanie dla mieszkańców. Aktywny udział możliwy na platformie internetowej Clickmeeting.

Odbędą się trzy spotkania narady obywatelskiej – 8, 15 oraz 29 lipca 2023 r. Spotkania dla wylosowanych uczestników zgodnie z regulaminem na stronie konsultacji.

Tagi