Ładowanie

Od soboty 24 czerwca ulica Mydlana będzie jednokierunkowa, zamknięty zostanie także fragment ulicy Marco Polo. Sprawdź jakich utrudnień można się spodziewać i ile potrwają.

UWAGA! Od soboty zmiany dla kierowców na Swojczycach

22 czerwca, 2023

Od soboty 24 czerwca ulica Mydlana będzie jednokierunkowa, zamknięty zostanie także fragment ulicy Marco Polo. Sprawdź jakich utrudnień można się spodziewać i ile potrwają. Organizacja ruchu na Swojczycach. Fot. Inwestycje we Wrocławiu.

Od soboty 24 czerwca ulica Mydlana będzie jednokierunkowa, zamknięty zostanie także fragment ulicy Marco Polo. Sprawdź jakich utrudnień można się spodziewać i ile potrwają.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Utrudnienia na ulicy Mydlanej przy skrzyżowaniu ze Swojczycką mogą potrwać ponad miesiąc. Kierowcy z kierunku Kowale jadący w stronę Sępolna będą musieli dojechać do ronda przy ul. Miłoszyckiej i pojechać w ul. Swojczycką. Inwestycja jest związana z przebudową skrzyżowania Mydlanej i Swojczyckiej w ramach budowy nowych mostów Chrobrego.

Dłużej kierowcy nie będą mogli korzystać ze znacznego fragmentu ulicy Marco Polo na tym osiedlu. Prace na tej ulicy będą prowadzone pół roku. Podczas prac wykonawca wybuduje m.in. blisko 350 metrów nowej jezdni od ul. Kolumba w kierunku Swojczyckiej o szerokości od 5 do 6 metrów. Zawężenie wynika z faktu pozostawienia przy drodze wartościowego drzewa – dębu szypułkowego o obwodzie 141 cm, średnicy korony 11 metrów i wysokości 7 m. Wykonawca będzie musiał także dostosować jezdnię do historycznego kanału załadunkowego znajdującego się na nabrzeżu. Pozostanie ta m.in. zabytkowa bariera. Przy ul. Marco Polo powstanie nowy chodnik, oświetlenie.

Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jej koszt to ponad 3,2 mln zł.