Ładowanie

Od soboty zmiany w komunikacji miejskiej, spowodowane remontem torowiska

18 sierpnia, 2023

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. MPK Wrocław.

Pasażerów komunikacji miejskiej we Wrocławiu czekają zmiany w najbliższy weekend i poniedziałek. W związku z kolejnym etapem remontu torowiska na skrzyżowaniu ulic Kosmonautów, Złotnickiej, Wschowskiej i Kamiennogórskiej będą musieli dostosować się do tymczasowych zmian w kursowaniu tramwajów i autobusów. Poznaj szczegóły!

Podróżujący komunikacją miejską muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami związanymi z remontem torowiska. Od soboty, 19 sierpnia, tramwaje linii 3, 10 i 20 zostaną skrócone do pętli na Pilczycach. Autobusy linii 253 zostaną skierowane w obu kierunkach objazdem ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej co wynika z zamknięcia ulicy Kamiennogórskiej.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Komunikacja zastępcza na Leśnicę

Na wyłączonym z komunikacji tramwajowej odcinku Pilczyce – Leśnica – Pilczyce komunikację zastępczą zapewnią autobusy linii 733, które będą kursowały w relacji pl. Jana Pawła II – Leśnica – pl. Jana Pawła II. Linia będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

Bilety jednorazowe i okresowe w dniach 19-20.08.2023r.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 3, 10 lub 20 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 733. Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

Zmiana od poniedziałku 21 sierpnia 2023 roku.

Po przełożeniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów na ulicy Kosmonautów, od 21 sierpnia 2023 roku (poniedziałek) tramwaje linii 3, 10 i 20 powrócą na trasę do Leśnicy.

Kursy linii okresowej 733 zostaną skrócone do trasy pl. Jana Pawła II – Pilczyce – pl. Jana Pawła II. W poniedziałek autobusy linii 148 powrócą na swoją trasę przez ulicę Złotnicką. Od lipca 148 jeździło objazdem przez Wielkopolską i Rawicką. Kursy linii nocnej 253 nadal będą realizowane objazdem ulicą Kosmonautów z pominięciem przystanków na ulicy Małopolskiej, Wielkopolskiej i Złotnickiej.

Kończą się prace przy sygnalizacji świetlnej przy skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Gubińskiej. Od 21 sierpnia 2023 roku (poniedziałek) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 109, 126, 148 i kursów nocnych linii 246.

Autobusy linii 109, 126, 148 i kursy nocne linii 246 będą zatrzymywały się na nowych przystankach autobusowo-tramwajowych przy wybudowanym nowym torowisku przy ulicy Strzegomskiej (przystanek „Nowodworska” i „Nowy Dwór”).

Tagi