-4.1 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Oficjalne zakończenie prac na placu Jana Pawła II

WARTO PRZECZYTAĆ

15 lipca odbył się briefing prasowy poświęcony zakończeniu dużej inwestycji transportu drogowego na placu Jana Pawła II. Na spotkaniu obecny był m.in. prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk oraz prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. 22 linie tramwajowe i autobusowe od dziś powróciły do kursów sprzed remontu.

22 linie tramwajowe i autobusowe powróciły na wcześniejsze trasy. Fot. Joanna Bim

Akcja podzielona była na 5 etapów i trwała łącznie 11 miesięcy. W tym czasie wymieniono 4 rozjazdy (12 zwrotnic) oraz skrzyżowanie torowe. Koszt inwestycji wyniósł 8 mln złotych. 6 mln przeznaczono na realizację robót budowlanych, a pozostałe 2 mln na zakup rozjazdów i skrzyżowania torowego.

Realizacja zamierzonych działań

Program naprawczy dla transportu drogowego nosi nazwę TORYwolucja. Miasto realizuje działania mające na celu usprawnienie komunikacji miejskiej, tak żeby tramwaje mogły jeździć po Wrocławiu szybciej, a co najważniejsze bezpieczniej.

Kiedy rozpoczynaliśmy tę kadencję to mówiło się we Wrocławiu o licznych wykolejeniach wrocławskich tramwajów. Zdiagnozowaliśmy sytuację i przystąpiliśmy do działań i efekty widać w całym mieście. Tramwaje po pierwsze się nie wykolejają, a dzięki takim realizacjom jeżdżą po Wrocławiu szybciej. Plac Jana Pawła II to było jedno z większych wyzwań, które podjęliśmy w sierpniu 2021 roku. Podzieliliśmy to zadanie na 5 etapów. Z jednego, prostego powodu. Chcieliśmy zachować przejezdność skrzyżowania. – informował na spotkaniu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Wiele zwrotnic, rozjazdów, krzyżownica na samym środku/ Udało się także wymienić spore torowisko, które biegnie od  pl. Jana Pawła w kierunku  Księcia Witolda, także można powiedzieć, że na lata mamy tutaj ten ważny węzeł transportowy zabezpieczony – podsumował Jacek Sutryk.

To nie koniec remontów

– TORYwolucja nie śpi, TORYwolucja nie ma wakacji, dlatego dzisiaj kończymy jedno zadanie, a jutro zaczynamy kolejne. Przed nami jeszcze 10 ważnych zadań zaplanowanych na ten rok. – ogłaszał Krzysztof Balawejder, prezes zarządu MPK Wrocław.

Zobacz również:  Rusza WRO UP! To nowy serwis internetowy dla wrocławskich przedsiębiorców

W planach Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu znajduje się jeszcze wiele inwestycji do zrealizowania. Już jutro rozpoczyna się remont przy moście Zwierzynieckim. Swoje trasy zmieni łącznie 20 linii tramwajowych i autobusowych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI