1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Ogromne zainteresowanie naborem do Śląska Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

W poniedziałek murawa stadionu przy ulicy Oporowskiej 62 zamieniła się w miejsce spełnienia marzeń najmłodszych. 16 dziewczynek i 126 chłopców prezentując swoje piłkarskie umiejętności, walczyło o angaż do Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

– Nabory to bardzo ważne wydarzenie dla najmłodszych zespołów Akademii Śląska Wrocław. W tym roku w naborze wzięło udział 16 dziewczynek, 126 chłopców oraz kilkanaście zawodniczek Akademii Śląska. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Dla porównania – w zeszłym roku w naborze uczestniczyło 39 dzieci – mówi koordynator projektu naborów do Akademii Wojciech Pawłowski.

Najpierw na murawie pojawiły się dziewczynki, a nieco ponad godzinę później chłopcy. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w testach sprawnościowch, a najzdolniejsi otrzymali zaproszenie do regularnych treningów z zespołami WKS-u.

– Dziękujemy rodzicom, opiekunom młodych zawodniczek i zawodników za zaufanie i zgłoszenie swoich pociech na trening naborowy. Systematycznie podnosimy standardy pracy, żeby Akademia Śląska była głównym miejscem rozwoju uzdolnionej młodzieży w regionie, a do tego stwarzała możliwość realizacji sportowej pasji wszystkim chętnym, we współpracy z klubami partnerskimi – dodaje Wojciech Pawłowski.

Młodzi adepci piłki nożnej pomimo trudów testów sprawnościowych, na twarzach mieli wymalowany uśmiech. – Staraliśmy się ze wszystkich sił, żeby wydarzenie przysporzyło wiele radości każdemu uczestnikowi. Czy nam się udało, ocenę pozostawiamy uczestnikom i ich rodzicom – podsumowuje Pawłowski.

Dzieci, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu naboru, dołączą w najbliższych dniach do zespołów WKS-u, a pozostali będą mogli spróbować swoich sił w klubach partnerskich Śląska Wrocław i w ten sposób ponownie dać o sobie sygnał trenerom WKS-u.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3