Ładowanie

Opera Wrocławska gościć będzie zwycięzcę Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego

17 maja, 2024

Fot. Opera Wrocławska

W środę 22 maja w ramach cyklu Chopin Recitals Wrocław, teatr operowy w naszym mieście, przywita na swoich deskach Garricka Ohlssona. To jeden z najwybitniejszych pianistów wszechczasów. Szczególnie znany jest z bycia czołowym wykonawcą muzyki Chopina na świecie. 

22 maja  Opera Wrocławska przywita niezwykłego gościa w świecie muzyki chopinowskiej i nie tylko. Wystąpi wówczas Garrick Ohlsson, uważany za jednego z najwybitniejszych pianistów wszech czasów. Jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i Międzynarodowego Konkursu im. Busoniego. Ponadto, zdobył także nagrodę Grammy. 

Amerykański mistrz fortepianu zachwyca umiejętnościami zarówno technicznymi, jak i interpretacyjnymi. To jeden z czołowych wykonawców utworów kompozytora polskiego pochodzenia, na świecie. Otrzymał więc Medal Gloria Artis za swoje zasługi dla polskiej kultury. 

Chopin Recitals Wrocław to cykl koncertów Laureatów Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Obejmuje także możliwość uczestnictwa w wykwintnym bankiecie wraz z artystą po każdym wydarzeniu. 

Organizatorami koncertu są Chopin Recitals Wrocław wraz z  Operą Wrocławską. 

Bilety i więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej poświęconej cyklowi wydarzeń.Wydarzenie rozpocznie się w następną środę o 19.00.

Zobacz również: Wrocław gotowy na Noc Muzeów 2024. Czeka ponad 150 wydarzeń!.

Tagi