9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Opera Wrocławska i „Majteczki w kropeczki”. Tak bawił się Czarnek

WARTO PRZECZYTAĆ

Opera Wrocławska — to tam minister edukacji, Przemysław Czarnek świętował 35. urodziny swojego asystenta, Bartosza Rybaka. W towarzystwie innych znamienitych gości obejrzał darmowy spektakl, a później bawił się do hitu „Majteczki w kropeczki”. Impreza przeniosła się na scenę.

Służbowa limuzyna oraz obstawa, zajmująca się bagażami i trzymająca parasol nad głową ministra. Przemysław Czarnek pojawił się w operze w królewskim stylu, by świętować urodziny swojego pełnomocnika. Goście, wśród których pojawiło się wielu polityków i profesorów, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, gwiazda z Bayer Full oraz celebryta z dogramy telewizyjnego, po bezpłatnym obejrzeniu spektaklu, bawili się na scenie Opery Wrocławskiej.

— Prywatne przyjęcie, impreza, czy też biesiada, zorganizowana w tak prestiżowym miejscu, jakim jest Opera Wrocławska, z wykorzystaniem przestrzeni sceny głównej jest wydarzeniem niestosownym, niedopuszczalnym, które nie powinno mieć miejsca — mówił Michał Nowakowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Opera Wrocławska. „Cyganeria” Pucciniego, a później „Majteczki w kropeczki”

Po skończonej pracy, minister edukacji pojechał do luksusowego hotelu Monopol. Stamtąd, wraz z obstawą Służby Ochrony Państwa, wybrał się na urodziny swojego asystenta, Bartosza Rybaka, organizowane w Operze Wrocławskiej. Bilety na operę „Cyganeria” Giacomo Pucciniego goście otrzymali za darmo, a następnie zajęli miejsca z najlepszym widokiem na scenę, w loży na pierwszym piętrze.

Właściwa impreza rozpoczęła się po seansie. Najpierw bankiet miał odbywać się w foyer, jednak z budynku obok zaczęto robić zdjęcia imprezującym, więc przeniesiono stoliki na deski opery, gdzie kontynuowano zabawę. Nie zabrakło także występu pana Sławomira z Bayer Full.

Było “Sto lat”, kolejka z prezentami dla Bartosza, a pan Sławomir z Bayer Full zaśpiewał “Majteczki w kropeczki” na scenie opery. Ci z nas, którzy to słyszeli i widzieli, byli zdruzgotani – opowiadał dziennikarzom „Faktu” informator z opery.

Wieczorem, pracownicy zostali poproszeni o opuszczenie gmachu opery. Na scenie odbyła się nieoficjalna impreza.

Zobacz również:  Kobierzyce: Derby dla Zagłębia

— Zamiast cieszyć się, wraz z melomanami, faktem premiery sztuki operowej, wprowadzają na scenę jakieś discopolowe utwory — mówił Paweł Skrzywanek podczas konferencji Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski.

Bartosz Rybak — to jemu Przemysław Czarnek ufa bezgranicznie

Współpracownik ministra, który obchodził wyjątkowe urodziny w Operze Wrocławskiej, nie jest bardzo rozpoznawalną postacią w świecie polityki. Jest jednak bardzo ważną osobą z otoczenia Przemysława Czarnka. Na początku 2021 roku został pełnomocnikiem ministra do spraw współpracy z organizacjami polonijnymi i organizacjami pozarządowymi.

Bartosz Rybak zatrudniony jest na umowę zlecenie, a o swoich zarobkach nie opowiada. Twierdzi jednak, że za kosztowną imprezę, a taka może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zapłacił we własnym zakresie.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI