10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Ostatnie wakacje z Bonem Turystycznym. Skorzystaj już dzisiaj

WARTO PRZECZYTAĆ

Prawie 70 tys. bonów dostępnych dla Dolnoślązaków zostało przez nich nadal nieaktywowanych. Tymczasem wakacje to najlepszy moment by bon wykorzystać. 

– To już naprawdę ostatni dzwonek na wykorzystanie bonu gdyż tarci on swoją ważność wraz z końcem września – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

– W dotąd nieaktywowanych bonach jest 47 mln zł. To ogromna kwota, która można wykorzystać w czasie wakacji – dodaje.

Od sierpnia 2020 r. za pomocą bonu rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. Do tej pory transakcje opłacone za pośrednictwem bonu wyniosły 2,3 mld zł. Najwięcej zyskały firmy i organizacje z terenu województwa małopolskiego, bo rodzice i opiekunowie zostawili tam w formie bonu prawie pół miliarda złotych. Drugim województwem, gdzie do organizatorów turystyki trafiła największa kwota z transakcji bonami to firmy z województwa pomorskiego. Dolny Śląsk jest w skali kraju na piątym miejscu.

Bon przyznawany jest w formie dokumentu elektronicznego. Ma on unikalny 16-cyfrowy numer. Nie podlega on wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Można nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Bon turystyczny ważny jest do końca września tego roku. Do tego czasu trzeba zrealizować płatność bonem, zaś sama usługa może się odbyć nawet po tej dacie.

Mat. pras. UM Legnica

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI