-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Ostrowska na dłużej w Śląsku Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Kolejna zawodniczka Śląska przedłużyła kontrakt z klubem. Karolina Ostrowska nadal będzie występować w ekstraligowym WKS-ie, a jednocześnie będzie pełnić funkcję kierownika pierwszego zespołu kobiecego WKS-u.

Karolina Ostrowska w zakończonym niedawno sezonie była pewnym punktem kobiecego Śląska, a swoje niezłe występy okrasiła trzema trafieniami – dwoma w lidze i jednym w Pucharze Polski. Jednocześnie była kierownikiem pierwszego zespołu WKS-u.

– Karolina to ważne ogniwo naszego zespołu, zarówno na boisku jak i w szatni. Jest doświadczoną zawodniczką potrafiącą w trudnych momentach wziąć na siebie ciężar gry. Cieszymy się z przedłużenia kontraktu, ponieważ Karolina jest z nami od początku projektu i nie wyobrażam sobie zespołu bez tej zawodniczki – zaznacza szef sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław, Maciej Bączyk.

– To ważna osoba w naszej drużynie, jest łącznikiem pomiędzy drużyną, a klubem, ponieważ jest także kierowniczką. Dobrze radzi sobie także na boisku, dzieląc się doświadczeniem z młodszymi piłkarkami. Po jej kontuzji nie ma już śladu i liczymy, że w tym sezonie pokaże pełnię swoich umiejętności i będzie mocnym punktem naszego zespołu – mówi trener Śląska, Piotr Jagieła.

Nowa umowa Karoliny Ostrowskiej będzie obowiązywać przez kolejne 12 miesięcy, do końca sezonu 2022/2023. – Bardzo się cieszę, że będę mogła nadal występować w Śląsku. W poprzednim sezonie pozytywnie zaskoczyłyśmy w Pucharze Polski, a teraz chcemy jeszcze poprawić swój rezultat w rozgrywkach ligowych. Na boisku będę chciała pokazywać się z jak najlepszej strony, choć rywalizacja o miejsce w składzie będzie zacięta, jestem na to gotowa i zmotywowana – zaznacza z uśmiechem piłkarka.

– Przedłużenie kontraktu z Karoliną Ostrowską zamyka proces budowania zespołu na ten sezon. Kontynuujemy nasz plan opierania drużyny na polskich zawodniczkach pochodzących z naszego regionu. Jesteśmy zadowoleni, że Karolina zostaje w Śląsku na kolejny sezon – podkreśla dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska, Krzysztof Paluszek.

Zobacz również:  ASP odsyła ukraińskich studentów. Ich edukacji nie obejmuje rządowa subwencja

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI