9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Ostrzeżenie IMGW – dziś wieczorem znów mogą pojawić się burze

WARTO PRZECZYTAĆ

W czwartek we Wrocławiu wystąpiły silne opady deszczów, które doprowadziły do zniszczeń na terenie miasta. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wystosował alert, który obowiązuje dzisiaj od godziny 19 do godziny 23. W tym czasie znowu mogą nadciągnąć burze z deszczem.

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej należy do najniższego, pierwszego stopnia. 

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 65 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW.

Czwartkowa nawałnica

8 września przez Wrocław przeszła silna burza. Wiele ulic zostało zalanych. Na Popowicach, na ul. Starogranicznej drzewo przygniotło mężczyznę, który został potem zabrany do szpitala. Pojawiły się problemy w komunikacji linii tramwajowych. Na ul. Osobowickiej nie było przejazdu po tym jak drzewo spadło na torowisko. Do godziny 20 przyjęto 189 zgłoszeń od mieszkańców regionu Dolnego Śląska. Głównie pochodziły one z powiatu jaworskiego i wrocławskiego.

 – To były wezwania do zalanych piwnic, posesji, przepustów drogowych. Zdarzały się też interwencje związane z połamanymi konarami drzew. – poinformował dyżurny wojewódzkiego stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI