7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Ostrzeżenie IMGW: Silny wiatr w całym kraju. Nawet do 125km/h

WARTO PRZECZYTAĆ

W nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 lutego) przewiduje się silne porywy wiatru. Na wybrzeżu Bałtyku wiatr będzie miał siłę huraganu, a na Dolnym Śląsku wichury osiągną prędkość 80 km/h.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Nad Polskę nadciąga niż Ulf, w związku z tym w nocy z piątku na sobotę (z 17 na 18 lutego) wystąpią porywiste wiatry w całej Polsce. Synoptycy odradzają wyjścia w góry i ostrzegają przed skutkami, jakich może dokonać wichura. Na Dolnym Śląsku wiatr osiągnie 80 kilometrów na godzinę. Taka siła żywiołu jest w stanie złamać drzewo, zerwać dach lub przesunąć ciężarówkę. W weekend przewiduje się też w naszym regionie niewielkie opady deszczu lub śniegu. Najmocniej będzie wiać na wybrzeżu Bałtyku. Wichura będzie mieć tam prędkość 125 km na godzinę, czyli równą sile huraganu. Synoptycy przewidują, że silne wiatry ustąpią w sobotę około południa.

Zostały wydane ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem. Największe porywy są prognozowane nad morzem (do 125 km/h), ale niebezpiecznie będzie w całym kraju. – ostrzega IMGW.

Szczegółowe ostrzeżenia dotyczące warunków atmosferycznych w konkretnej miejscowości można znaleźć TUTAJ.

Zobacz też: Goście odwiedzają to miejsce od 2008 roku. Wrocławski Aquapark świętuje 15 urodziny

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI