Ładowanie

Pacak odchodzi z #VolleyWrocław

3 czerwca, 2023

Kolejną zawodniczką, która rozstaje się z #VolleyWrocław po sezonie 2022/2023, jest Joanna Pacak. Środkowa była podstawową zawodniczką ekipy Michala Maška. Pacak spędziła na Dolnym Śląsku ostatni rok na zasadzie wypożyczenia z ŁKS-u Commerceconu Łódź.

Joanna Pacak dołączyła do #VolleyWrocław jako jedna z ostatnich siatkarek, wzmacniając pozycję środkowych bloku. Szybko stało się jasne, że 26-latka będzie podstawową zawodniczką drużyny Michala Maška i właśnie z nią w wyjściowym składzie wrocławianki rozpoczynały każdy mecz sezonu 2022/2023.

W biało-zielonych barwach Joanna Pacak zdobyła w sumie 232 punkty – 151 atakiem, 11 zagrywką i aż 70 blokiem. Pacak uplasowała się na 5. miejscu blokujących ligi i była najskuteczniejszą w ataku siatkarką z podstawowego składu #VolleyWrocław. Pacak została nagrodzona statuetką MVP w spotkaniu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz. Środkowa pobiła wtedy swój rekord zdobytych punktów w meczu TAURON Ligi – było to aż 25 oczek, co było najlepszym wynikiem zawodniczki na jej pozycji od sezonu 2014/2015!

Dzięki swojej postawie i wyróżniającej się dyspozycji Joanna Pacak została dostrzeżona przez szkoleniowca reprezentacji Polski siatkarek, Stefano Lavariniego. Środkowa obecnie bierze udział w międzynarodowej imprezie Ligi Narodów i zadebiutowała w biało-czerwonych barwach kadry A w zwycięskim meczu Polek przeciwko kadrze Tajlandii.

Sezon 2022/2023 dobiegł końca, a przede mną nowe wyzwania. Serdecznie dziękuję kibicom i wszystkim sympatykom wrocławskiej siatkówki za doping i wsparcie, które towarzyszyło nam przez cały sezon. Atmosfera w hali Orbita była nieziemska! Ogromne podziękowania dla koleżanek z drużyny, sztabu oraz pracowników klubu, po pierwsze za ciepłe przyjęcie mnie do grupy, a po drugie za wspólny trud i wysiłek, który włożyliśmy w osiągnięty wynik. Otrzymałam od Was szanse zaprezentowania oraz doskonalenia swoich umiejętności, co zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski. Nie żegnam się, a mówię – do zobaczenia Wrocław! – mówi Joanna Pacak.