Ładowanie

Panthers Softball mistrzyniami Polski!

18 czerwca, 2023

Softballistki Panthers Wrocław w sezonie 2023 nie mają sobie równych. Wrocławianki wygrały do tej pory wszystkie spotkania PLSK, a podczas ostatniego turnieju domowego zagwarantowały sobie kolejny tytuł mistrzyń Polski w softballu.
Zawodniczki Panthers Softball przystąpiły do domowego turnieju we Wrocławiu za świadomością, że komplet zwycięstw zapewni im tytuł mistrzyń Polski i wykonały plan w 100 procentach. W sobotę „Pantery” pokonały Gepardy Żory 20:5 i Lions Kutno 17:3, a w niedzielę wygrały z Warsaw Diamonds 3:2.

 Najbardziej nerwowym meczem był ten z Warszawą – był niezwykle wyrównany, ale ostatecznie to my triumfowałyśmy. Atmosfera na boisku była świetna. Przez cztery turnieje nie przegrałyśmy żadnego meczu i zrobimy wszystko, aby tak zostało do końca sezonu! – zapewnia Jagoda Gutowska, zawodniczka Panthers Softball.

Wrocławianki wygrały wszystkie tegoroczne spotkania Polskiej Ligi Softballu Kobiet. Mimo że do końca sezonu pozostały jeszcze dwa turnieje, dzięki perfekcyjnemu bilansowi już teraz mogą być pewne tytułu.

– Nasza drużyna bez większych problemów pokonała zespoły z Kutna oraz Żor, ale niedzielny mecz był sporym wyzwaniem. Drużyna z Warszawy rozegrała bardzo dobre spotkanie, choć ostatecznie to nasz zespół okazał się mocniejszy. Niezwykle cieszymy się ze zdobycia mistrzostwa Polski w takim stylu – mówi Natalia Litwin, zawodniczka Panthers Softball.

Panthers Softball zdobywały tytuł mistrzyń Polski już w sezonach 2020 i 2021. We wrześniu – na zakończenie tegorocznej rywalizacji – wrocławskie zawodniczki zawalczą również o Puchar Polski.