Ładowanie

Panthers Wrocław o krok od play-offs. Ostatni mecz sezonu zasadniczego

31 sierpnia, 2023

Przed Panthers Wrocław wielka szansa na awans do fazy pucharowej European League of Football. W najbliższą niedzielę (3 września) wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Fehervar Enthroners w ostatniej kolejce rundy regularnej. Wygrana nad Węgrami pozwoli reprezentantom Polski przedostać się do play-offs europejskich rozgrywek.

Mecz o awans

W poprzedniej kolejce w kluczowym spotkaniu konferencji wschodniej Panthers Wrocław pokonali na oczach własnej publiczności Berlin Thunder 15:12, dzięki czemu zachowali szanse na grę w fazie play-off European League of Football. Za sprawą korzystnych rozstrzygnięć w meczach innych drużyn, teraz wrocławianom do awansu do fazy pucharowej brakuje jedynie zwycięstwa w meczu z Fehervar Enthroners.

Panthers Wrocław udadzą się na Węgry w roli zdecydowanych faworytów. W pierwszym spotkaniu Polacy rozgromili zespół z Fehervaru aż 63:33. Tegoroczny bilans Panthers Wrocław to jak do tej pory siedem zwycięstw i cztery porażki.

– Awans do play-offs jest tylko w naszych rękach. Zrobimy wszystko, aby pokonać Enthroners, aby następnie walczyć o mistrzostwo w fazie pucharowej. Nasz zespół ciężko pracuje i jest ogromnie zmotywowany, aby tego dokonać – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz?

Wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Fehervar Enthroners odbędzie się w niedzielę 3 września o godzinie 16.25. Polsko-węgierski pojedynek będzie można oglądać na żywo od godz. 16.20 w Polsat Sport News lub na ligowej platformie streamingowej.

źródło: pantherswroclaw.pl