Ładowanie

Panthers Wrocław z kolejną wygraną. Polacy pokonali Leipzig Kings

12 czerwca, 2023

 

Panthers Wrocław doskonale rozpoczęli tegoroczny sezon European League of Football. Po wygranej w pierwszej kolejce nad Hamburg Sea Devils tym razem wrocławianie nie dali szans Leipzig Kings, których pokonali na wyjeździe 31:6. Polacy umocnili się na pozycji lidera konferencji wschodniej.

Wygrana na wyjeździe

W drugiej kolejce European League of Football Panthers Wrocław udali się do Niemiec, aby zmierzyć się z miejscowymi Leipzig Kings. Oba zespoły rozpoczęły tegoroczny sezon od zwycięstwa. Panthers Wrocław jeszcze nigdy nie przegrali meczu z zespołem z Lipska i nie inaczej było tym razem.

Choć to niemiecka drużyna zameldowała się jako pierwsza w polu punktowym Panthers Wrocław, dalsza część spotkania należała już do reprezentantów Polski. Wszystkie cztery przyłożenia dla „Panter” zdobył rewelacyjny amerykański skrzydłowy – Tony Tate. Wynik uzupełnił bezbłędny tego dnia kopacz wrocławskiego zespołu – Jakub Ałdaś. Polacy w całości kontrolowali przebieg spotkania, a dzięki drugiemu zwycięstwu samodzielnie przewodzą w tabeli konferencji wschodniej European League of Football.

– Nasz sztab szkoleniowy doskonale przygotował zespół do meczu z Leipzig Kings. Każde zwycięstwo przybliża nas do awansu do fazy play-off, dlatego kolejna wygrana niezwykle nas cieszy. Teraz czas na przygotowania do kolejnego meczu – tym razem z bardzo groźnymi Berlin Thunder. Wynik tego spotkania może bezpośrednio zadecydować o kolejności w grupie, dlatego przykładamy do niego ogromną wagę – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław.

– Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze w wielu różnych aspektach gry. Jestem naprawdę zadowolony z naszej defensywy oraz tego, że straciliśmy zaledwie 6 punktów. Niemniej jednak wciąż musimy skorygować pewne aspekty i grać bardziej spójnie. Na pochwałę zasługują również nasze special teams, które wykonały świetną pracę – komentuje Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Panthers grają dalej

Kolejne spotkanie Panthers Wrocław w European League of Football już 18. czerwca o godz. 16.25. Wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Berlin Thunder. Spotkanie to – podobnie jak wszystkie pozostałe mecze Panthers Wrocław – będzie można śledzić w Polsat Sport News. Kolejny mecz domowy „Pantery” rozegrają 24 czerwca z węgierskim beniaminkiem – Fehervar Enthroners.

źródło: pantherswroclaw.com