Ładowanie

Panthers Wrocław zawalczą o 6. wygraną. Wyjazdowy mecz z Prague Lions

28 lipca, 2023

 

W 9. kolejce European League of Football Panthers Wrocław udadzą się do stolicy Czech. 29 lipca (sobota) wrocławianie po raz drugi w tym sezonie zmierzą się z Prague Lions. W pierwszym meczu pomiędzy oboma zespołami to reprezentanci Polski cieszyli się ze zwycięstwa. Wynik spotkania w Pradze może być kluczowy w kontekście walki o awans do fazy play-off.

Pantery kontra Lwy

W ostatnim meczu Panthers Wrocław otarli się o wygraną z mistrzami Europy. Wrocławianie długo prowadzili z Vienna Vikings, ostatecznie ulegając jednak Austriakom 21:24. Z bilansem 5:3 polski zespół zajmuje trzecią pozycję w tabeli konferencji wschodniej European League of Football.

– Przygotowujemy się do meczu z Prague Lions z myślą o kolejnej wygranej. Darzymy naszych rywali dużym szacunkiem, w pierwszym meczu Czesi pokazali, że potrafią grać solidny, fizyczny futbol. Nasz cel się jednak nie zmienia, zamierzamy szybko przejść do ofensywy, aby po meczu móc cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, które przybliży nas do fazy play-off – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Panthers Wrocław przyjadą do Pragi w roli zdecydowanych faworytów. Czesi mają do tej pory na koncie zaledwie jedną wygraną. W pierwszym meczu z Panthers Wrocław „Lwy” potrafiły jednak nawiązać walkę z polskim zespołem – spotkanie zakończyło się wynikiem 29:23 dla „Panter”.

Wrocławianie wciąż walczą o play-offs European League of Football. Aby awansować do fazy pucharowej, reprezentanci Polski nie mogą pozwolić sobie na potknięcie w meczu w Pradze.

Gdzie oglądać mecz?

Wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Prague Lions odbędzie się 29 lipca (sobota) o godz. 17.00. Czesko-polski pojedynek będzie można oglądać na żywo od godz. 16.55 w Polsat Sport News lub na ligowej platformie streamingowej. Kolejny mecz domowy wrocławianie rozegrają 13 sierpnia przeciwko Vienna Vikings.