Ładowanie

Pod koniec maja papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie wyjątkowych gości - chore na raka dzieci z Kliniki Onkologii we Wrocławiu.

Papież Franciszek spotkał się z najmłodszymi wrocławianami, walczącymi z rakiem

4 czerwca, 2023

Pod koniec maja papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie wyjątkowych gości - chore na raka dzieci z Kliniki Onkologii we Wrocławiu. Fot. VATICAN MEDIA

Pod koniec maja papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie wyjątkowych gości. Były to chore na raka dzieci z Kliniki Onkologii we Wrocławiu. Głowa kościoła katolickiego pokrzepiła najmłodszych w trudnych dla nich chwilach.

W poniedziałek, 29 maja, grupa 23 małych pacjentów Wrocławskiej Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej gościła w Watykanie. Papież Franciszek przyjął młodych wrocławian na prawie pół godzinną audiencję, podczas której wygłosił pokrzepiające słowa oraz pomodlił się za nich.

Wasza droga przez życie jest nieco trudna, drogie dzieci, ponieważ musicie się leczyć, pokonywać chorobę lub żyć z chorobą: to nie jest łatwe. Wiele razy w życiu znajdujemy się w sytuacji, w której nie mamy siły, by iść dalej. Ale Wy, nigdy nie jesteście same! Jezus jest zawsze blisko, mówi do Was: «Idź, idź naprzód! Ja jestem z tobą. Wezmę cię za rękę, tak jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem uczącym się stawiać pierwsze kroki» – powiedział papież.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dzieci przywiozły papieżowi własnoręcznie przygotowane prezenty – a od pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogli wziąć udział w pielgrzymce – specjalnie przygotowane listy. Tegoroczny wyjazd, nazywany tradycyjnie „Pielgrzymką Nadziei”, to dla dzieci zmagających się z nowotworem zastrzyk nadziei i sił potrzebnych, by z chorobą walczyć.

Tagi