6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Trwa rozbiórka parkingu przy ul. Swobodnej. W jego miejscu staną biurowce

WARTO PRZECZYTAĆ

Od ubiegłego tygodnia trwa wyburzanie kilkupoziomowego parkingu przy ulicy Swobodnej 64 we Wrocławiu. Nowy inwestor planuje utworzyć w tym miejscu budynek biurowo-konferencyjny z usługami.

Trwa rozbiórka parkingu przy ul. Swobodnej. Fot. Magdalena Pasiewicz

Właścicielem terenu przy ul. Swobodnej 64 jest Echo Investment S.A. Na zakupionej od firmy Orbis działce spółka planuje wybudować kompleks biurowo –usługowy. Na potrzeby inwestycji w 2022 r. wyburzono stację paliw, a od ubiegłego tygodnia trwa również rozbiórka piętrowego parkingu.

Spółka Echo wybuduje biurowce

Firma Echo Investment S.A. złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku biurowo-konferencyjnego z usługami i garażem wielostanowiskowym. Pismo wpłynęło do Urzędu Miasta Wrocławia 29 grudnia 2022 r. W ramach prac na Swobodnej ma powstać ma łącznie 43 tys. mkw. powierzchni biurowych do wynajęcia.

Prace przy inwestycji mają zostać rozłożone na dwa etapy. Pierwsza część zadań rozpocznie się w drugim kwartale 2023 roku i potrwa do pierwszego kwartału 2025. Natomiast drugi etap, spółka planuje rozpocząć w I kwartale 2024 roku, a zakończyć w I kwartale 2026 r.

W 2022 roku firma Echo Investment S.A. sprzedała biurowiec przy ul. Powstańców Śląskich. Budynek został zakupiony przez czeski fundusz Trigea Real Estate Fund za 100 mln zł.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI