13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Pawiany z wrocławskiego ZOO zaatakowane kostką brukową. Skandaliczne zachowanie ludzi

WARTO PRZECZYTAĆ

Na wybiegu pawianów masajskich została znaleziona kostka brukowa. Nie podlega wątpliwości, że ktoś celowo rzucał nią w zwierzęta. Do potwornego zajścia odniosło się ZOO Wrocław, apelując do odwiedzających.

Kostka brukowa, którą ktoś rzucał w pawiany, fot. ZOO Wrocław

Chodnik w pobliżu pawianów został rozebrany, część kostek opiekunowie zebrali z wybiegu. Reszta ustawiona była w rzędzie na murku niczym gotowa amunicja.

Apel ZOO we Wrocławiu

Do sprawy odniosło się samo ZOO. Jak informuje, opiekunowie zwierząt często na wybiegach znajdują przedmioty, które nie powinny się na nim znaleźć. Takie jak telefony, pluszaki czy smoczki. Większość z nich na pewno ląduje tam przez przypadek, warto jednak zachować szczególną ostrożność. Zamierzone atakowanie zwierząt jest niedopuszczalne.

– Niestety mówimy o tym, bo do takich sytuacji wciąż dochodzi. Nie musielibyśmy apelować o nie rzucanie kostką brukową w pawiany, gdyby nikt tego nie robił. Ale musimy – pisze ZOO Wrocław

Chodnik został naprawiony, a pawiany na tę chwilę są bezpieczne.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Dodatkowe, na murkach nie powinny być sadzane dzieci. Może to być niebezpieczne dla nich samych.

– Nie tylko dlatego, że niechcący zrzucają do małp smoczki, butelki, jedzenie, czy zabawki. Również dlatego, że same mogą wyślizgnąć się z rąk opiekuna i zwyczajnie spaść, a przypominamy, że wybieg pawianów jest otoczony dość głęboką suchą fosą. Póki co do takiej sytuacji nigdy w historii naszego zoo nie doszło, ale wolimy uczulać i dmuchać na zimne, bo bardzo chcemy, aby ten stan rzeczy nie uległ zmianie. Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo: zarówno zwierząt, jak i zwiedzających oraz opiekunów. – informuje ZOO Wrocław

W razie dostrzeżenia nieodpowiednich zachowań należy niezwłocznie zgłosić ten fakt obsłudze ZOO. Każdy przedmiot, umyślnie lub przypadkowo wrzucony na teren zamieszkania zwierząt, może być dla nich wielkim zagrożeniem.

Zobacz również:  Fontanna z Szermierzem będzie mieć nowy basen

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI