Ładowanie

Pierwsza zapowiedź filmu ,,Sami swoi. Początek”. Kiedy film trafi do kin?

10 listopada, 2023

"Sami Swoi: Początek" fot. Jarosław Sosiński/ mat. prasowe

Przygody Kargula i Pawlaka powracają! Zastanawiacie się, jak wyglądała młodość bohaterów kultowej komedii? Już wkrótce będziecie mogli się tego dowiedzieć! Prequel „Samych swoich” ma już oficjalny teaser i datę premiery!

 „Sami swoi. Początek” przedstawi historię Kargula i Pawlaka przed ich wyjazdem na Ziemie Odzyskane, w czasie gdy byli sąsiadami we wsi na Podolu. Jak zapewnia Tomasz Kubski, producent filmu, ta cześć wzbogaci serię opowieściami o Pawlaku. Widzowie zobaczą jak bohater pierwszy raz się zakochał oraz jak pierwszy raz miał złamane serce. Autorem scenariusza filmu jest Andrzej Mularczyk, który pracował przy poprzednich częściach trylogii („Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć”). Reżyserem widowiska jest Artur Żmijewski, znany widzom z roli księdza w serialu „Ojciec Mateusz”.

Chcę, żeby była to zupełnie nowa, uniwersalna opowieść o nas, takich, jakimi jesteśmy na co dzień, ze wszystkimi wadami i zaletami. Niezależnie od miejsca, w którym żyjemy! – mówi Artur Żmijewski.

Co łączy Dolny Śląsk i trylogię o Kargulu i Pawlaku?

Kultowa trylogia ma również dolnośląski akcent. Warto wiedzieć, że „Sami swoi”, „Nie ma mocnych” i „Kochaj albo rzuć” w reżyserii Sylwestera Chęcińskiego powstały w naszym regionie, w pobliżu Wrocławia we wsi Dobrzykowice. Natomiast zdjęcia do filmu „Sami swoi. Początek” były kręcone w województwie świętokrzyskim, w Parku Etnograficznym w Tokarnii w Gminie Chęciny.

Młodzi aktorzy zmierzą się z legendą

Gdy myślimy o postaciach Kargula i Pawlaka od razu przed oczami pojawiają się twarze Wacława Kowalskiego i Władysława Hańczy. Aktorzy znakomicie wcielili się w rolę zwaśnionych sąsiadów, a wykreowani przez nich bohaterowie przez lata bawili całe pokolenia widzów. W filmie „Sami swoi. Początek” w głównych rolach zobaczymy Adama Bobika ( „Samiec Alfa”, „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”) i Karola Dziubę („Zenek”, „Dewajtis”). Na ekranie partnerować będą im Paulina Gałązka, Weronika Humaj, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Krzanowska, Mirosław Baka, Wojtek Malajkat, Anna Dymna, Janusz Chabior i Adam Ferency.

Polska premiera filmu odbędzie się 16 lutego 2024 roku.

Tagi