Ładowanie

Rodzinna gra terenowa, animacje dla dzieci oraz strefa gastro – to tylko część atrakcji sobotniego pikniku na Muchoborze Małym.

Piknik „Łączymy osiedla” z okazji otwarcia kładki nad Ślęzą

Joanna Bim 29 lipca, 2023

Rodzinna gra terenowa, animacje dla dzieci oraz strefa gastro – to tylko część atrakcji sobotniego pikniku na Muchoborze Małym. Kładka nad Ślęzą, fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

Rodzinna gra terenowa, animacje dla dzieci oraz strefa gastro – to tylko część atrakcji sobotniego pikniku na Muchoborze Małym. Imprezie pod hasłem „Łączymy osiedla” towarzyszyć będzie otwarcie pieszo-rowerowej kładki nad Ślęzą.

Rodzinna gra terenowa, animacje dla dzieci oraz strefa gastro – to tylko część atrakcji sobotniego pikniku na Muchoborze Małym.
Piknik “Łączymy osiedla”, fot. UM Wrocławia

W lipcu zakończyła się budowa kładki nad rzeką Ślęzą, która połączyła Muchobór Wielki z Muchoborem Małym. Z przeprawy będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Aby to uczcić w najbliższą sobotę (29 lipca) zorganizowany zostanie piknik pod hasłem „Łączymy osiedla”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorami pikniku są: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, rady osiedli Muchobór Mały i Muchobór Wielki oraz Centrum Zdrowia Psychicznego (Wrocławskie Centrum Zdrowia) wraz z partnerami.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Atrakcje pikniku

Piknik rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 19.00. Impreza odbędzie się na boisku Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Greckiej 59, a także na terenach zielonych przy kładce (m.in. przeprowadzona zostanie tam gra terenowa).

W trakcie pikniku wrocławianie będą mogli wziąć udział w grze terenowej, do której zapraszamy zarówno zespoły rodzinne, jak i sąsiedzkie. Będzie też strefa zabaw, dmuchańce, warsztaty plastyczne, energorowery oraz pokazy pierwszej pomocy. Chętni będą mogli także oznakować swoje rowery oraz zapisać się do programu Nasz Wrocław – wymienia Beata Nawrotkiewicz z WCRS-u, organizatora pikniku. – Będzie można też przekonać się, że recykling mebli jest sposobem nie tylko na ograniczenie śmieci, ale i zbędnych wydatków – dodaje.

Na miejscu będą także punkty psychoedukacyjne Centrum Zdrowia Psychicznego. Dyżurować w nich będą m.in. psychologowie i lekarze psychiatrzy, którzy udzielą kompleksowych porad i wskazówek, w jaki sposób pomóc sobie i innym, a także gdzie szukać konkretnego wsparcia.

Strefa gastro

Podczas pikniku „Łączymy osiedla” będzie można otrzymać bezpłatną wodę z owocami w barze wodnym przygotowanym przez MPWiK Wrocław. Nie zabraknie też strefy gastro z przekąskami. Niespodzianki dla uczestników czekać będą także na stoisku informacyjnym miasta.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Przebudowa ul. Wilkszyńskiej. Wrocławskie Inwestycje szukają wykonawcy

Zobacz też: 7. Wrocławska Feta. Degustacje, foodpairingi i koncerty na Rynku

Kładka pieszo-rowerowa nad Ślęzą

30-metrowa, oświetlona kładka nad Ślęzą w okolicach ulicy Trawowej i Francuskiej kosztowała 4 mln złotych. Częściowo finansowana była z Polskiego Ładu. Do jej budowy wykorzystano 20 ton stali i 25 metrów sześciennych betonu. Drogi rowerowe i piesze prowadzące do kładki od strony Muchoboru Wielkiego i Małego są gotowe do realizacji.

Kładka usprawni komunikację pomiędzy oboma Muchoborami i umożliwi dostęp do terenów rekreacyjnych nad rzeką oraz do ogródków działkowych. W przyszłości połączy też planowane drogi rowerowe z już istniejącymi, tworząc nowy korytarz – przyznaje Bartłomiej Tylkowski, przewodniczący zarządu osiedla Muchobór Wielki.

Inwestycje pieszo-rowerowe w okolicy kładki w latach 2023-2025

Dojazdy do kładki od ul. Francuskiej i ul. Trawowej

  • Ulica Francuska – Budowa drogi dla pieszych i rowerów na przedłużeniu ul. Francuskiej – realizacja do marca 2024 r.
  • Ulica Trawowa – Budowa drogi dla pieszych i rowerów – realizacja do października 2024 r.

WBO 2022 Projekt nr 170

  • Krzemieniecka  –  drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Krzemienieckiej. Przetarg na projekt – koniec 2023 r.

Otyńska

  • Łącznik między Traktatową a Otyńską – prace projektowe zakończone, decyzja o realizacji zadania zależna od planów PKP
  • Łącznik Otyńska – Strzegomska- w trakcie projektowania- dodatkowe połączenie pieszo-rowerowe z TAT

Żwirki i Wigury

  • Rozbudowa ul. Żwirki i Wigury w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego – prace projektowe zakończone,  zakończenie budowy listopad 2023 r.

Plan kolejnych działań rowerowych 2023-2025 w sąsiedztwie kładki:

  • Ulicami Francuską i Szwajcarską połączenie rowerowe ze stacją kolejową Wrocław Muchobór oraz Trójkątem Kolejowym. 
  • Mińska – kontynuacja drogi dla rowerów do ronda Chamcówny
  • Awicenny – budowa trasy rowerowej likwidująca nieciągłości tras rowerowych.
Tagi