-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Piłka nocna wraca do Wrocławia na wakacje – Wpadaj, gramy!

WARTO PRZECZYTAĆ

Rusza cykl treningów piłkarskich. /Fot. Dawid Antecki

Nie musisz mieć zespołu! Po prostu wpadaj i graj! – reklamuje swój projekt Fundacja Śląska Wrocław, która poprzez futbol zamierza walczyć z wykluczeniem społecznym wśród wrocławskiej młodzieży. Cykl bezpłatnych treningów piłkarskich m.in. z trenerami akademii WKS-u już się rozpoczął i potrwa przez całe wakacje.

Dlaczego “Piłka Nocna”?

Projekt ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży w wieku od 7. do 16. lat. Wybór piątkowych wieczorów jako terminów organizacji zajęć nie był przypadkowy. Właśnie wtedy – zdaniem organizatora – brak konstruktywnych rozrywek jest najbardziej dotkliwy. Fundacja proponuje, by zamiast na imprezy czy osiedlowe ławki, młodzi ludzie skierowali swoje kroki na zajęcia piłkarskie. Treningi będą się odbywać w trzech lokalizacjach, gdzie przestępczość wśród młodych ludzi osiąga wysokie wskaźniki.

Gdzie, kiedy i o której?

Treningi i mecze będą prowadzone na trzech, profesjonalnych i oświetlonych boiskach piłkarskich. We Wrocławiu przy ul. Kolistej 17, w Świdnicy na ul. Ułańskiej i

w Jelczu-Laskowicach przy Alei Młodych 1. W każdej z lokalizacji zajęcia będą rozdzielone na dwie grupy wiekowe. Młodsza (7-11 lat) trenuje od 18:00 do 19:30, a starsza (12-16 lat) od 19:30 do 21:00.

Forma zajęć nie wymaga od uczestników konkretnych umiejętności czy drogiego sprzętu. Udział może wziąć każdy, wystarczą chęci i najprostszy sportowy strój. Treningi będą zaprogramowane przystępnie, żeby każdy zawodnik – bez względu na stopień zaawansowania, mógł bez przeszkód wziąć nich udział.

Profesjonalni trenerzy

Inicjatywa powstała za sprawą Fundacji Śląska Wrocław, która od czerwca bieżącego roku działa w strukturach klubu. Do jej celów należy m.in. wspomaganie rozwoju sportowego mieszkańców Wrocławia czy kształtowanie nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzięki bliskiej współpracy z akademią WKS-u i jego klubami partnerskimi, zajęcia w ramach Piłki Nocnej poprowadzą profesjonalni trenerzy, którzy na co dzień pracują z najzdolniejszymi adeptami futbolu na Dolnym Śląsku.

Zobacz również:  Gmina Czernica dołącza do wrocławskiej Akademii H2O

Sposób, który działa – dołącz do nas!

Podobne programy były realizowane z powodzeniem w Anglii i Szkocji. W ramach projektów Bank of Scotland Midnight League oraz Kickz zagrało ponad 55. tys. uczestników w 182. lokalizacjach. W Piłce Nocnej mogą brać udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Zapisy trwają, a zainteresowani mogą zgłaszać się wysyłając maila na adres fundacja@slaskwroclaw.pl lub bezpośrednio u trenerów przed rozpoczęciem zajęć.

Projekt jest współfinansowany z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI