Ładowanie

Piłkarski Śląska lepsze od Lecha

5 sierpnia, 2023

 

W kolejnym sparingu w tym okresie przygotowawczym piłkarki Śląska Wrocław wygrały z Lechem Poznań 4:0. Dwa gole strzeliła Klaudia Adamek, a po jednym trafieniu dołożyły Marcelina Buś i Aleksandra Żurek.

Kolejnym rywalem Śląska Wrocław w meczu kontrolnym przed startem sezonu był beniaminek Orlen I Ligi, Lech UAM Poznań. Młody zespół z Wielkopolski zaprezentował się z niezłej strony, jednak wrocławianki nie miały problemów ze sforsowaniem jego obrony. Dwukrotnie do siatki trafiła Klaudia Adamek (to jej gol nr 5 i 6 w tym okresie przygotowawczym), raz Marcelina Buś, a wynik spotkania w drugiej połowie ustaliła Aleksandra Żurek.

Wrocławianki pewnie wygrały, a wynik mógł być zdecydowanie wyższy. W drugiej połowie Śląsk stworzył sobie kilka sytuacji, w których w głównej roli występowała Oliwia Związek, ale piłka jak zaklęta nie chciała wpaść do bramki. Zawodniczki Kolejorza również nie próżnowały w ofensywie, ale świetnie grą defensywną WKS-u zarządzał duet Aleksandra Dudziak – Joanna Węcławek, nieźle spisywała się również bramkarka Śląska, Maja Obirek.

Przed piłkarkami WKS-u jeszcze jeden mecz sparingowy – w sobotę, 12 sierpnia, w Wiązowie zagrają z Rekordem Bielsko-Biała. Tydzień później zaplanowana jest inauguracja Orlen Ekstraligi, a w pierwszym meczu Śląsk zagra u siebie ze Stomilankami Olsztyn.

Śląsk Wrocław – Lech UAM Poznań 4:0 (3:0)
Bramki: Klaudia Adamek – 2, Marcelina Buś, Aleksandra Żurek

Śląsk: Obirek – Węcławek, Dudziak, Watral, Martyna Buś, Marcelina Buś, Klimczak, Lewicka, Flis, Związek, Adamek. Grały także: Maskiewicz, Szkwarek, Żurek, Czudecka, Iwaśko.

źródło: slaskwroclaw.pl