Ładowanie

Piłkarze Wojskowych wrócili do treningów!

19 czerwca, 2023

Po niemal miesięcznej przerwie piłkarze wrocławskiego Śląska pojawili się przy Oporowskiej na pierwszym treningu. Trójkolorowi rozpoczęli właśnie przygotowania do sezonu 2023/2024.

Ostatni mecz zespół Śląska Wrocław rozegrał 27 maja przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Pomimo porażki 1:3, podopieczni trenera Jacka Magiery zaprezentowali się z dobrej strony i – co najważniejsze – utrzymali się w PKO BP Ekstraklasie. Udana końcówka sezonu 2022/2023 poprawiła morale drużyny i udowodniła, że nadchodzące rozgrywki mogą być znacznie lepsze dla Śląska i jego kibiców.

Na pierwszych zajęciach trener Jacek Magiera miał do dyspozycji 20 zawodników. W treningu uczestniczył między innymi Szymon Lewkot, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do Górnika Łęczna, a także Łukasz Gerstenstein, Miłosz Kurowski czy Karol Borys. Ten ostatni ma za sobą niezwykle udane mistrzostwa Europy do lat 17, podczas których razem z reprezentacją Polski dotarł do półfinału. Wśród piłkarzy, którzy w rundzie wiosennej stanowili o sile Śląska, a dziś pojawili się przy Oporowskiej, był między innymi Łukasz Bejger.

– Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, a przez ostatnie trzy tygodnie bardzo wypocząłem, więc jestem gotowy do pracy. Myślę, że tak samo, jak cały zespół – powiedział 21-letni obrońca. – Na pewno najważniejszym punktem przygotowań do sezonu będą sparingi. Jeżeli chodzi o treningi, myślę, że czeka nas sporo pracy nie tylko z piłkami i będzie sporo biegania. Mam nadzieję, że przez najbliższy miesiąc jak najlepiej przygotujemy się do rywalizacji o punkty – zakończył Łukasz Bejger.

W zajęciach nie uczestniczyli natomiast: Daníel Leó Grétarsson (bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Islandii), John Yeboah (w związku z rozmowami nt. potencjalnego transferu), Adrian Bukowski (bierze udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 21), Javier Hyjek (jego sezon trwał dłużej ze względu na grę w barażach o awans do Primera RFEF), Oskar Mielcarz, Bartłomiej Głogowski i Krzysztof Kurowski. Indywidualnie trenowali: Patrick Olsen, Michał Rzuchowski, Jakub Lutostański i Szymon Michalski. 

Drużyna wrocławskiego Śląska cały okres przygotowawczy spędzi na obiektach przy ul. Oporowskiej. Obóz dochodzeniowy potrwa kilka najbliższych tygodni, a zespół WKS-u czekają ciężkie treningi i mecze sparingowe.

– Dziś spotkaliśmy się po raz pierwszy po trzech tygodniach urlopu i odbyliśmy trening wprowadzający. Zawodnicy mieli określony plan działania do realizacji w domu. Cieszymy się bardzo, że został zrealizowany w stu procentach. Kadra będzie się krystalizowała w najbliższych dniach i tygodniach, dlatego spokojnie trenujemy i wprowadzamy zawodników od dzisiaj. Jutro testy krwi i tkanki tłuszczowej, później siłownia i trening na boisku. Tydzień kończymy sparingiem z Jaworzanką Jawor, w sobotę regeneracja, w niedzielę wolne i od poniedziałku ruszamy z dalszymi intensywnymi przygotowaniami – podsumował plan na najbliższe tygodnie asystent trenera pierwszego zespołu, Marcin Dymkowski.

Celem na najbliższe tygodnie jest odpowiednie przygotowanie się do sezonu 2023/2024 PKO BP Ekstraklasy, który startuje już 21 lipca. Rywalem Śląska w pierwszej ligowej kolejce będzie Korona Kielce.