Ładowanie

Plac manewrowy na osiedlu Kleczków do remontu

25 lipca, 2023

fot. Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia Facebook

W ramach Funduszu Osiedlowego uporządkowany zostanie teren u zbiegu ulicy Trzebnickiej z Wybrzeżem J.C. Korzeniowskiego na osiedlu Kleczków. Prace projektowe mają planowo potrwać maksymalnie 8 miesięcy.

fot. Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia Facebook

Trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej parkingu u zbiegu ulic Trzebnickiej z Wybrzeżem J.C. Korzeniowskiego wraz z odprowadzeniem wód opadowych, oświetleniem i urządzeniem zieleni. Zgodnie z decyzją mieszkańców i Rady Osiedla Kleczków, znajdujący się na tym obszarze plac manewrowy zostanie zagospodarowany. Teren zostanie utwardzony, a następnie połączony z istniejącym już układem dróg w tej okolicy. Wytyczone zostaną również ciągi piesze.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Inwestycja zostanie zrealizowana z budżetu miasta w ramach Funduszu Osiedlowego, miejskiego programu powstałego z inicjatywy Jacka Sutryka. W tym tygodniu znane będą już oferty biur projektowych.

fot. Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia Facebook

Projektant wyłoniony w przetargu będzie miał 8 miesięcy na stworzenie projektu budowlanego i projektów wykonawczych dla branż: drogowej, sanitarnej, elektrycznej oraz zieleni. Dokumentacja ma uwzględniać przygotowanie miejsc postojowych, w tym również miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz też: Przebudowa wałów Ślęzoujścia. Ochrona przeciwpowodziowa skuteczniejsza

Tagi