Ładowanie

Plan przygotowań piłkarek Śląska do nowego sezonu Ekstraligi

4 czerwca, 2023

Piłkarki Śląska Wrocław zakończyły rozgrywki w sezonie 2022/2023. Przed wrocławiankami jeszcze ostatnie treningi, po których udadzą się na zasłużone urlopy. Do drużynowych zajęć zawodniczki WKS-u powrócą 10 lipca, choć de facto okres przygotowawczy rozpocznie się nieco wcześniej.

Piłkarki WKS-u treningi mają zaplanowane do 6 czerwca. Powrót do drużynowych zajęć wyznaczony jest na 10 lipca, ale już dwa tygodnie wcześniej – od 28 czerwca – wrocławianki będą trenować według indywidualnych planów.

W trakcie okresu przygotowawczego Śląsk rozegra pięć meczów sparingowych – trzy z krajowymi rywalami i dwa z zagranicznymi drużynami. WKS najpierw w derbach Wrocławia zmierzy się ze Ślęzą Wrocław, następnie z Banikiem Ostrawa, Slovanem Liberec, SMS-em Łódź i Lechem Poznań. Krajowi rywale to beniaminkowie Orlen I Ligi Kobiet oraz brązowy medalista obecnego sezonu. Z kolei zagraniczni przeciwnicy to zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w Czechach – Slovan w zakończonych niedawno rozgrywkach zajął miejsce tuż za podium, a Banik był siódmy.

Pierwszy mecz sezonu 2023/2024 zaplanowany jest na drugi weekend sierpnia (12/13.08).

Plan przygotowań Śląska do sezonu:
28 czerwca – początek indywidualnych treningów
10 lipca – początek drużynowych treningów
15 lipca – sparing ze Ślęzą Wrocław (Wrocław)
19 lipca – sparing z Banikiem Ostrawa (Wrocław)
22 lipca – sparing ze Slovanem Liberec (wyjazd)
29 lipca – sparing z SMS-em Łódź (wyjazd)
4 sierpnia – sparing z Lechem Poznań (Wrocław)
12/13 sierpnia – pierwszy mecz Orlen Ekstraligi 2023/2024