-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Plany zagospodarowania przestrzennego w rejonie Stadionu Olimpijskiego

WARTO PRZECZYTAĆ

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 14 lipca, zaprezentowany zostanie projekt przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla zespołu terenów olimpijskich we Wrocławiu. Obszar ten wpisany jest do rejestru zabytków. Celem jest ochrona wyjątkowego rejonu Wrocławia.

briefing prasowy poświęcony planom zagospodarowania przestrzennego w rejonie Stadionu Olimpijskiego.
fot. UM Wrocławia

O planach opowiedzieli więcej przedstawiciele Klubu Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa podczas czwartkowego spotkania z mediami. Szczegółowo opowiedzieli o koncepcji projektu zagospodarowania terenu cennego dla mieszkańców Wrocławia.

Tereny wokół Stadionu Olimpijskiego są niezwykle cennym obszarem Wrocławia. Obowiązują na nich dwa nieprzystające do dzisiejszego punktu widzenia na miasto plany miejscowe. Jeden plan uchwalali radni 16 lat temu, drugi uchwalono w 2013 roku. Rozumiejąc, o jak ważnym dziedzictwie mówimy, za tydzień głosować będziemy za zmianą obu tych planów i ochroną tych terenów, nowymi zapisami, obejmującymi cały obszar wpisany do rejestru zabytków – tłumaczył radny Paweł Karpiński, pracujący w komisji Zrównoważonego Rozwoju, Architektury i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Wrocławia.

Twórcy projektu chcą tak zabezpieczyć teren, by zachować jego walory oraz szacunek do jego zabytkowego charakteru. Zdają sobie sprawę z tego, że teren olimpijski jest unikatowy oraz chroniony prawem.

To miejsce było powołane do tego, by służyć sportowo mieszkańcom Wrocławia. Głównym właścicielem tych terenów jest AWF. Funkcja sportowo-rekreacyjna ma być funkcją dominującą. W prostych słowach mówiąc, chcemy uchronić ten obszar przed zabudowaniem – mówił radny Paweł Karpiński.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI