Ładowanie

Na terenie byłej drukarni Opako znaleziono beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Substancja jest niebezpieczna?

Podejrzane beczki zostały sprawdzone, a jedna była nieszczelna. Co jest w środku?

13 sierpnia, 2023

Na terenie byłej drukarni Opako znaleziono beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Substancja jest niebezpieczna? Fot. Twitter Jacek Sutryk

Na terenie byłej drukarni Opako przy ul. Krzemienieckiej 110 znaleziono beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Straż pożarna zbadała podejrzane odpady, a w jednym z pojemników ustalono nieszczelność. Substancja jest niebezpieczna?

Na terenie byłej drukarni Opako znaleziono beczki z substancją niewiadomego pochodzenia. Substancja jest niebezpieczna?
Fot. Twitter Jacek Sutryk

W piątek, 11 sierpnia, przy ul. Krzemienieckiej 110 Straż Miejska Wrocławia znalazła porzucone beczki z nieznaną substancją. Jest ich niemal 100 sztuk. Straż Pożarna pobrała próbki do zbadania, a terenu przy ul. Krzemienieckiej pilnują strażnicy miejscy.

Jedna z beczek okazała się nieszczelna. Jaka substancja znajduje się w pojemnikach?

Choć po pierwszych oględzinach służby poinformowały, że beczki są szczelne, to na drugi dzień, po ponownym sprawdzeniu, ustalono, że jeden z pojemników jest nieszczelny. Ze wstępnych badań wynika, że we wnętrzu beczek znajdują się pochodne rozpuszczalników.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Zgodnie z katalogiem odpadów ze wskazaniem odpadów niebezpiecznych, takie substancje mogą być niebezpieczne i stwarzać zagrożenie dla środowiska naturalnego. Substancję dokładnie zbada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu.

Tagi