-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Podniebne atrakcje w Świebodzicach już w pierwszy weekend września

WARTO PRZECZYTAĆ

W dniach 3-4 września odbędzie się w Świebodzicach piknik lotniczy. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć modele samolotów, śmigłowców i szybowców. Przewidziane są też pokazy lotnicze.

fot. oficjalny plakat pikniku lotniczego

Atrakcje podczas pikniku

Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 3 września o godzinie 11.00 na gminnym lądowisku w Świebodzicach. W programie znalazło się wiele lotniczych atrakcji m.in. zawody spadochronowe, pokazy lotnicze w wykonaniu grupy akrobacyjnej Żelazny jak również wystawa statków powietrznych. Poza tym podczas wydarzenia będzie można przejechać się sportowymi samochodami, oraz zobaczyć pokaz motocykli i zabytkowych aut. Z tej okazji miasto zapewnia bezpłatny transport specjalnym autobusem miejskim, który zawiezie mieszkańców na miejsce pikniku.

fot. plakat zbiórki dla Antosia Sobeckiego

Pomoc dla Antosia Sobeckiego

Podczas pikniku lotniczego odbywać się będzie zbiórka na rzecz Antosia Sobeckiego – młodego mieszkańca Świebodzic. Chłopiec urodził się ze skomplikowaną wadą serca i choć jest już po kilku operacjach, to potrzebne jest wykonanie jeszcze jednej. Nie jest ona jednak refundowana przez NFZ. Wszyscy, którzy będą chcieli pomóc maluchowi mogą to zrobić w trakcie pikniku. Pieniądze będą zbierane do puszek zarówno w sobotę jak i niedzielę.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI