Ładowanie

Podróż szlakiem wrocławskiej kolei. Bezpłatny spacer z przewodnikiem

4 lipca, 2023

Dworzec Główny we Wrocławiu, fot. Jonna Bim

Skąd i kiedy odjechał z Wrocławia pierwszy w historii pociąg? Gdzie we Wrocławiu pociągi i tramwaje jeździły tym samym torem? Odpowiedzi na te i inne pytania poznasz podczas bezpłatnego spaceru z przewodnikiem. Kiedy odbędzie się wydarzenie i jak można wziąć w nim udział? Sprawdź szczegóły!

Projekt “Wrocław – pieszo i z pomysłem”  jest dofinansowany ze środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, fot. materiały organizatorów

W ramach projektu “Wrocław – pieszo i z pomysłem” w sobotę 15 lipca we Wrocławiu odbędzie się kolejny z cyklu bezpłatnych spacerów z przewodnikiem. Tematem spotkania są wrocławskie koleje. Organizatorem wydarzenia jest grupa nieformalna “Pasjonaci Miasta Spotkań”.

Tym razem zabierzemy Was w podróż szlakiem wrocławskiej kolei. Pokażemy pierwszy wrocławski dworzec kolejowy i powiemy dokąd można się było udać pociągiem w pierwszą w historii Wrocławia podróż. Omówimy nie tylko wzloty i upadki wrocławskiej kolei, ale także zmiany jakie zachodziły w mieście w okolicy terenów kolejowych – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Zobacz też: Kino organowe w NFM. W lipcu rusza cykl pokazów filmów niemych

Trasa spaceru

Uczestnicy wydarzenia przejdą ulicami Małachowskiego i Piłsudskiego w stronę pl. Orląt Lwowskich, a następnie odwiedzą najstarszy dworzec kolejowy, Dworzec Główny oraz Dworzec Świebodzki. Później pójdą w kierunku ul. Podwale i pl. Jana Pawła II. Spacerowicze miną Most Sikorskiego, ul. Jagiełły i Kurkową, a potem udadzą się w stronę pl. Strzeleckiego i Dworca Kolei Wąskotorowej. Spacer zakończy się przy Dworcu Nadodrze.

Termin wydarzenia

Spacer, który przybliży mieszkańcom historię wrocławskiej kolei odbędzie się 15 lipca 2023. Uczestnicy wyruszą spod Dworca Głównego przy ul. Suchej o godz. 11:00 (miejsce zbiórki: wejście zewnętrzne na peron 6). Spacer potrwa ok. 4 godziny.

Zapisy na spacer

Udział w spacerze jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/cgkpg.

Projekt “Wrocław – pieszo i z pomysłem”  jest dofinansowany ze środków z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu Dolnośląskie Małe Granty realizowanego przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Tagi