10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Podwórko na Nadodrzu zostanie odnowione. Jak będzie wyglądać?

WARTO PRZECZYTAĆ

Podwórze w obrębie ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Biskupa Tomasza Pierwszego przejdzie renowację. I etap rewitalizacji został już wykonany. Jakie prace przewiduje Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu?

Podwórko przy ul. Łowieckiej, pl. Staszica i ul. Biskupa Tomasza Pierwszego. Fot. Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu

Na odbudowę podwórka na Nadodrzu ogłoszono przetarg. Za przebieg prac odpowiada Zarząd Zasobu Komunalnego. Będzie to drugi etap robót na tym terenie. Postępy nad poprawą funkcjonalności podwórka przeprowadził już na tym terenie deweloper. Co się zmieni teraz?

I etap rewitalizacji

Już wcześniej prace na podwórku podjął deweloper, który w ramach rekompensaty za zajęcie terenu, odwodnił fragmenty terenu podwórza z zagospodarowaniem wód opadowych. Zajął się również wybudowaniem osłonki śmietnikowej. Za jego sprawą założono też tam zieleń.

– I etap rewitalizacji podwórka został zrealizowany przez dewelopera, który wykonał go w ramach rekompensaty za zajęcie terenu na czas wznoszenia budynku wielorodzinnego – mówiła Anna Olbryt, rzeczniczka Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

II etap prac

Druga część prac obejmuje budowę chodników, drogi, oświetlenia. Projekt zagospodarowania wnętrza podwórka był omawiany z mieszkańcami Nadodrza.

Prace będą obejmowały m.in. wykonanie odwodnienia terenu, oświetlenia, robót drogowych z różnych nawierzchni takich, jak: drogi, miejsca postojowe, chodnik. We wnętrzu zostanie wybudowana również wiata rowerowa we współpracy z Biurem Zrównoważonej Mobilności. Zwieńczeniem prac przy zagospodarowaniu podwórka będzie nasadzenie zieleni – tłumaczyła Anna Olbryt.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI