3.4 C
Wrocław
środa, 7 grudnia, 2022

Podwyżka cen biletów Kolei Dolnośląskich. A wraz z nią awarie, opóźnienia i promocja polityków

WARTO PRZECZYTAĆ

Wzrost cen i spadek jakości usług – to smutna rzeczywistość pasażerów Kolei Dolnośląskich. Od 1 sierpnia podrożeją usługi tego przewoźnika. Zobacz, ile będą wynosić przejazdy.

Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek z PiS od służby zdrowia na ekranie Kolei Dolnośląskich (Materiały Tomasza Siemoniaka)

Wzrost cen biletów od 1 sierpnia będzie obowiązywać na połączenia kolejowe realizowane przez przewoźników regionalnych, w tym Kolei Dolnośląskich. Jakość usług niestety może zniechęcić pasażerów. Ciągłe awarie i opóźnienia, a także promocja polityków koalicji rządzącej PIS i Bezpartyjnych to najczęstsze zarzuty kierowane pod adresem KD.

Awarie pociągów i opóźnienia

Ostatnio informowaliśmy o opóźnieniach, które wpływają na podróże pasażerów. Tomasz Siemoniak, polityk Platformy Obywatelskiej i były wiceprezydent Warszawy relacjonował, że Koleje Dolnośląskie wyjechały z peronu, mimo próśb konduktora, by zaczekał na opóźniony pociąg z Warszawy.

O problemach KD pisaliśmy tutaj: Koleje Dolnośląskie zaliczają kolejne niepowodzenia. Na co skarżą się pasażerowie?

27 lipca natomiast nastąpiła awaria systemu sterowania ruchem na trasie Wrocław Główny – Sobótka – Świdnica Miasto. Zorganizowano dla podróżnych autobusową komunikację zastępczą. Koleje Dolnośląskie ok. 10:00 informowały, że usterka zostanie naprawiona do godz. 12.00.

Wzrost cen biletów

Od poniedziałku, 1 sierpnia bilety podrożeją o 15 proc. Przykładowo bilet normalny z Wrocławia Głównego do Szklarskiej Poręby Górnej, który kosztuje teraz 31,30 zł, od sierpnia będzie wynosić 36 zł. Zmiany procentowe cen będą dotyczyć również biletów miesięcznych. Firma informuje, że podniesienie kosztów związane jest ze wzrostem cen energii elektrycznej oraz zwiększającymi się kosztami obsługi taboru. Opłata za jazdę bez ważnego biletu, wzrośnie najmocniej. W przypadku niezgłoszenia się do drużyny konduktorskiej w celu zakupienia biletu kara rośnie z 60 do 100 zł.

Promocja polityków

W 2021 roku na reklamy, promocje i marketing zarząd Kolei Dolnośląskich wydał 1,6 mln złotych. Czy działania te związane były z promowaniem polityków koalicji rządzącej PIS i Bezpartyjnych? W końcu ich sylwetki można było dostrzec na ekranach w pociągach oraz czasopismach znajdujących się w pojazdach. Koleje Dolnośląskie chętnie pokazywały m.in. Marcina Krzyżanowskiego, wicemarszałka z PiS od służby zdrowia.

Zobacz również:  Taksówkarze pod lupą policji. Czterech kierowców zatrzymano

Wagony rowerowe bez rewelacji

Również wagony rowerowe nie działają tak, jak powinny, o czym również pisaliśmy. PrzystanekDolnyŚląsk na Twitterze opublikował relacje z przejazdu na trasie do Sobótki. W wagonach rowerowych mogły znajdować się tylko 3 rowery, zamiast 38, jak informowały Koleje Dolnośląskie. 12 pozostałych rowerów ulokowano w części pasażerskiej.

Pełna relacja dostępna tutaj: Wagony rowerowe Kolei Dolnośląskich już kursują. Tylko czy tak jak zakładano?

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3