10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Podwyżki dla pracowników Urzędu Miejskiego Wrocławia i innych jednostek miejskich

WARTO PRZECZYTAĆ

Porozumienie podpisane przez przedstawicieli miasta i NSZZ „Solidarność” zakłada podwyżki dla pracowników jednostek miejskich. Jak wysokie będą podwyżki i kiedy wejdą w życie?

fot. Marcin Raczkowski / wroclaw.pl

Porozumienie płacowe podpisane zostało w środę, 30 sierpnia. Zakłada ono podwyżki dla wszystkich pracowników magistratu oraz innych jednostek miejskich podległych Prezydentowi Wrocławia m.in. Zarządu Zasobu Komunalnego, Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, a także jednostek kultury i pracowników administracyjnych oświaty.

Wysokość podwyżek

Ok. 11 tys. pracowników otrzyma podwyżki od 1 stycznia 2023 r. Wyniosą 500 zł na etat z pochodnymi. Podwyżki były konieczne, m.in. ze względu na 15 procentową inflację.

Podwyżki traktujemy jako regulację inflacyjną. Mogliśmy się na nie zgodzić, bo udało nam się znaleźć oszczędności budżetowe. Ważne jest, że pieniądze otrzymają wszyscy pracownicy. Ze względu na inflację i rosnące koszty utrzymania Prezydentowi Wrocławia zależało, by do porozumienia doszło jak najszybciej i to nam się udało. – mówił Marcin Urban, skarbnik Wrocławia

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI