6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Policjanci pomogli mężczyźnie z chorobą Alzheimera. 85-latek szedł nocą w samej piżamie i kapciach

WARTO PRZECZYTAĆ

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki udzielili pomocy 85-letniemu mężczyźnie cierpiącemu na chorobę Alzheimera. Dzięki skutecznej interwencji mundurowych senior bezpiecznie trafił do domu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wrocławskich Krzyków otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który w godzinach nocnych podążał ulicami miasta w samej piżamie i kapciach. O zdarzeniu dowiedzieli się od przypadkowego przechodnia, którego zaniepokoił stan 85-latka. Funkcjonariuszka Aleksandra Freus pochwaliła postawę mieszkańca i dodała, że „każda pomoc w tego typu sytuacjach jest niezmiernie ważna, zwłaszcza, że tym przypadku czas odgrywał istotną rolę.”

Z uwagi na fakt, że temperatury nocą aktualnie są niskie, 85-latek był już mocno wychłodzony i przestraszony całą sytuacją, w której się znalazł i niestety nie potrafił sobie poradzić. – mówi st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Po odnalezieniu seniora, funkcjonariusze próbowali ustalić miejsce jego pobytu. Okazało się, że 85-latek cierpi na chorobę Alzheimera i nie jest w stanie przypomnieć sobie swojego miejsca zamieszkania. Policjanci zapewnili mu ciepłą herbatę i otoczyli opieką. Dzięki szybkiemu podjęciu działań udało im się zlokalizować dom mężczyzny.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy, senior jeszcze tej samej nocy trafił cały i zdrowy do domu, gdzie oczekiwała na niego przerażona nagłym zniknięciem żona – informuje policjantka.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI