Ładowanie

Do niepokojącego zdarzenia doszło wczoraj we Wrocławiu.Siedmioletni chłopiec, będący pod opieką swojej babci, uciekł z przystanku autobusowego

Policjanci pomogli odnaleźć 7-letniego chłopca ze spektrum autyzmu

Redakcja tuDolnySlask.info 1 lipca, 2023

Do niepokojącego zdarzenia doszło wczoraj we Wrocławiu.Siedmioletni chłopiec, będący pod opieką swojej babci, uciekł z przystanku autobusowego Zdjęcie ilustracyjne / envato

Do niepokojącego zdarzenia doszło wczoraj we Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki. Siedmioletni chłopiec, będący pod opieką swojej babci, uciekł z przystanku autobusowego. Sytuacja ta była szczególnie trudna i groźna, biorąc pod uwagę fakt, że chłopiec jest dzieckiem ze spektrum autyzmu.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Szybkie i skuteczne działania funkcjonariuszy policji oraz ich ścisła współpraca z rodziną chłopca, przyniosły oczekiwany sukces. Chłopiec został odnaleziony po 3 godzinach na pętli tramwajowej przy Parku Klecińskim, do którego dotarł samodzielnie pokonując dużą odległość od miejsca, w którym ostatnio był widziany – ulicy Powiewnej.

Podkreślenia wymaga, że chłopiec jako osoba z autyzmem wymagał od funkcjonariuszy innego podejścia, co mogło stanowić dodatkowe wyzwanie w trakcie akcji poszukiwawczej. Na szczęście, dzięki odpowiednio przeprowadzonym działaniom, poszukiwania zakończyły się szczęśliwie w ciągu zaledwie trzech godzin.

Warto zaznaczyć, że funkcjonariusze z Dolnego Śląska uczestniczyli w specjalnym szkoleniu “Niebiesko-Niebiescy”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Bonitum i Fundację Fiona. W trakcie dwudniowych warsztatów, które odbyły się 26-27 czerwca 2023 roku, zdobyli podstawową wiedzę o autyzmie i charakterystyce osób w spektrum autyzmu, co niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu akcji.

Chłopiec jest teraz bezpieczny, pod opieką swojej matki. Zdarzenie to jest jednak przypomnieniem o znaczeniu odpowiedniego przygotowania do interakcji z osobami o specjalnych potrzebach, zarówno dla funkcjonariuszy, jak i dla społeczności.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Mętna woda w basenie kotików i pingwinów. Dlaczego?
Tagi