Ładowanie

Zwykły dzień pracy w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna w ubiegłym tygodniu nabrał dramatycznego wymiaru, kiedy to funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję na dachu jednego z wieżowców.

Policjanci uratowali mężczyznę przed skokiem z wieżowca

22 lipca, 2023

Zwykły dzień pracy w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna w ubiegłym tygodniu nabrał dramatycznego wymiaru, kiedy to funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję na dachu jednego z wieżowców. Fot. Zdjęcie ilustracyjne/ envato

Zwykły dzień pracy w Komisariacie Policji Wrocław-Fabryczna w ubiegłym tygodniu nabrał dramatycznego wymiaru, kiedy to funkcjonariusze zostali skierowani na interwencję na dachu jednego z wieżowców. Znalazł się tam mężczyzna, który, jak się wydawało, zamierzał skoczyć.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Natychmiast przystąpili do działania – jeden z policjantów, który posiada także doświadczenie jako strażak w Ochotniczej Straży Pożarnej, nie wahał się i wszedł na dach budynku. Rozpoczęły się trudne negocjacje z 41-letnim mężczyzną, w wyniku których udało się przekonać go do odstąpienia od desperackiego czynu. Po tej skomplikowanej interwencji zapewniono mu natychmiastową pomoc medyczną.

Tego typu interwencje, mające na celu zapobieganie samobójstwom, należą do jednych z najtrudniejszych sytuacji, z jakimi spotykają się funkcjonariusze. Policjanci muszą wówczas wykazać się nie tylko odwagą, ale również umiejętnościami negocjacyjnymi, od których często zależy ludzkie życie.

To ważne przypomnienie, że gdy czujemy się przytłoczeni lub widzimy, że ktoś w naszym otoczeniu potrzebuje pomocy, powinniśmy skorzystać z dostępnych zasobów. Specjaliści z takich miejsc jak Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego są dostępni pod numerem telefonu 800 70 2222.

Na stronie www.liniawsparcia.pl znajduje się również lista placówek oferujących profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, że nikt nie musi samodzielnie radzić sobie ze swoimi problemami – są osoby, które są gotowe i chcą pomóc, anonimowo i bezpłatnie.

Tagi