Ładowanie

Już w październiku 60 osób rozpocznie naukę na nowym Wydziale Medycznym Pwr. Kierunek pojawi się w systemie rekrutacyjnym w piątek, 23 czerwca.

Politechnika Wrocławska otwiera Wydział Medyczny. Rekrutacja ruszy 23 czerwca

21 czerwca, 2023

Już w październiku 60 osób rozpocznie naukę na nowym Wydziale Medycznym Pwr. Kierunek pojawi się w systemie rekrutacyjnym w piątek, 23 czerwca. Siedziba Wydziału Medycznego przy ul. Hoene-Wrońskiego, fot. Politechnika Wrocławska

Już w październiku 60 osób rozpocznie naukę na nowym Wydziale Medycznym Pwr. Kierunek pojawi się w systemie rekrutacyjnym w piątek, 23 czerwca.

Dzień Otwarty Wydziału Medycznego, fot. Politechnika Wrocławska

W poniedziałek, 19 czerwca Politechnika Wrocławska uzyskała zgodę od Ministra Edukacji i Nauki na utworzenie kierunku lekarskiego. Przypominamy, że decyzja o powołaniu nowego wydziału zapadła we wrześniu 2022 r. Jest to odpowiedź na braki kadrowe w placówkach medycznych oraz szansa na rozwój potencjału badawczego uczelni w dziedzinie nauk o zdrowiu.

To wspaniały dzień dla naszej uczelni i kolejny krok na drodze do budowania nowej politechniki wzorowanej na najlepszych europejskich uczelniach – mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Kadra naukowa i siedziba Wydziału Medycznego

Wydział Medyczny na Politechnice Wrocławskiej będzie prowadzony we współpracy z ośmioma szpitalami oraz urzędem marszałkowskim. Studentów będą uczyć lekarze ze stopniami i tytułami naukowi zatrudnieni we wrocławskich szpitalach.

Zajmą się oni kształceniem w zakresie przedmiotów medycznych, natomiast niektóre przedmioty np. zajęcia z chemii czy biologii poprowadzą wykładowcy z PWr. Specjalnie na potrzeby wydziału utworzymy dziesięć nowych laboratoriów, a jednym z nich będzie Centrum Symulacji Medycznych ze stanowiskiem do wirtualnej nauki anatomii – podkreśla prof. Arkadiusz Wójs.

Wydział Medyczny PWr będzie mieścił się w budynku C-7 oraz w C-20, który stanowi część historycznego kompleksu dawnego szpitala przy ul. Hoene-Wrońskiego. Znajduje się tam ponad 40 pomieszczeń, w tym specjalistyczne laboratoria i pracownie.

Zobacz też: Ranking CWUR 2023. Które uczelnie są najlepsze we Wrocławiu?

Rekrutacja na kierunek lekarski

Nowy kierunek będzie dostępny w systemie rekrutacyjnym od 23 czerwca. Maturzyści, którzy pragną dostać się na medycynę na Politechnice Wrocławskiej, muszą zdać oprócz języka polskiego i języka obcego także biologię na poziomie rozszerzonym, matematykę (poziom podstawowy lub rozszerzony), fizykę lub chemię.

Więcej informacji o kierunku lekarskim na PWr, terminach i warunkach rekrutacji oraz przebiegu studiów można znaleźć na stronie uczelni.

Dzień Otwarty Wydziału Medycznego

Osoby zainteresowane podjęciem studiów na kierunku lekarskim mogą wziąć udział w Dniu Otwartym Wydziału Medycznego. Spotkanie rozpocznie się 29 czerwca o godz. 10.00 w budynku D-1 przy pl. Grunwaldzkim 14.

Prof. Halina Podbielska z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki opowie o nowych trendach w kształceniu lekarzy, które mają być realizowane na nowo utworzonym kierunku, a kardiolog prof. Tomasz Roleder przybliży praktyczną stronę współpracy inżynierów i lekarzy. Będzie również można odwiedzić kilka politechnicznych laboratoriów badawczych. Jednym z nich jest Laboratorium Biopomiarów w Nanoskali, w którym prowadzone są obecnie m.in. badania mikroskopowe tkanek i biomateriałów, badania komórek nowotworowych oraz zmian DNA pod wpływem czynników fizycznych i farmakochemicznych. Natomiast w Laboratorium Technik Pomiarowych Optyki Biomedycznej, będzie można przyjrzeć się badaniom związane z wykorzystaniem technik optycznych do pomiarów różnego rodzaju obiektów biologicznych – zapowiada biuro prasowe Politechniki Wrocławskiej.

Tagi