1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Polska mistrzem świata w Beach Korfballu. Wrocław zorganizuje mistrzostwa Europy

WARTO PRZECZYTAĆ

Reprezentacja Polski pokonała Portugalię 13:5 i tym samym została mistrzem świata w Korfballu Plażowym. Turniej rozgrywany był w Maroko, a w składzie aktualnych mistrzów zagrało trzech wrocławian!

Do tej pory Portugalia była najwyżej notowanym krajem w odmianie plażowej i uznawana za faworyta w konfrontacji z reprezentacją Polski. Jednak już początek meczu zaskoczył wszystkich kibiców. Polska była niesamowicie skuteczna i dzięki mocnym zbiórkom i szybkim atakom zdobyła wyraźną przewagę w pierwszej fazie meczu. Portugalia już po pierwszych minutach przegrywała 0:5, a kolejne skuteczne akcje Polaków pozwoliły na odniesienie spektakularnego zwycięstwa.

Polska dała pokaz tego, jak powinien wyglądać współczesny korfball plażowy: szybki, nieprzewidywalny, pełen walki i emocji.

Co ciekawe, do finału Polska awansowała, pokonując Belgię, drugiego, obok Portugalii faworyta do tytułu mistrzowskiego. Niesamowicie wymagający mecz zakończył się wynikiem 6:6 i został rozstrzygnięty złotym golem, który padł łupem Polaków – a dokładnie Natalii Klimczyk.

Warto wspomnieć także o pojedynku Polaków z Węgrami. Emocje w tym starciu były zbliżone do pojedynku sprzed 4 lat, a walka trwała do ostatniego gwizdka. Przy stanie 4:3, na 10 sekund do końca meczu Węgrom odgwizdano rzut karny, jednak nie wykorzystali oni swojej szansy na wyrównanie wyniku. 

W trakcie marokańskiego turnieju trybuny przepełnione były widzami, a energetyzująca muzyka nawet podczas meczów podkręcała całą atmosferę. Kapitan naszej reprezentacji  – Tamara Siemeniuk otrzymała tytuł królowej strzelców imprezy (22 kosze).

Na turnieju ogłoszony został również ogranizator przyszłych mistrzostw Europy w korfballu plażowym. Jak się okazało, możliwość organizacji tego wielkiego turnieju przypadł Polsce, a miastem zmagań będzie Wrocław.

W składzie aktualnych mistrzów znaleźli się Izabela Kołodziejczyk, Marcin Nowak, Kamil Nowacki (wszyscy z drużyny mistrzów Polski AZS Balluff Wrocław), Tamara Siemieniuk (C), Jędrzej Masztaleruk (oboje MKS Marcovia Marki Korfball) oraz Natalia Klimczyk (LUKS Olympic Słupia).

Zobacz również:  Zaległy mecz piłkarek Śląska w kwietniu

Trenerem kadry seniorów jest również wrocławianin Maciej Żak (AZS Balluff Wrocław).

Wyniki

I. – Polska (złoty medal)

2. – Portugalia (Srebrny medal)

3. – Belgia (Brązowy medal)

4. – Węgry

5. – Holandia

6. – Maroko

7. – Indie

8. – Hongkong

9. – USA

10. – Francja

11. – Anglia

12. – Walia

13. – Maroko 2*

Odsłony: 62

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3