Ładowanie

Polski trener w NFL! Jakub Samel leci do Cleveland Browns

4 sierpnia, 2023

Jakub Samel wyrusza do Stanów Zjednoczonych. Dyrektor sportowy Panthers Wrocław weźmie udział w przedsezonowym campie Cleveland Browns – jednej z drużyn występujących w NFL. To pierwszy przypadek w historii, aby polski trener otrzymał zaproszenie od zespołu z najbogatszej ligi świata.

Samel spędzi w Stanach Zjednoczonych dwa tygodnie. Trener główny reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim weźmie udział nie tylko w campie przygotowawczym do sezonu NFL, ale również w dwóch meczach przedsezonowych Cleveland Browns. Zdobyte za oceanem doświadczenie ma przełożyć się na jeszcze wyższy poziom szkolenia krajowych zawodników.

– Jestem bardzo wdzięczny trenerowi głównemu Kevinowi Stefanskiemu za zaproszenie mnie na przedsezonowy camp Cleveland Browns oraz organizacji i właścicielom Panthers Wrocław za umożliwienie mi tego wyjazdu. To niesamowita szansa, abym mógł nadal rozwijać swoje kompetencje, czerpiąc wiedzę od sztabu szkoleniowego na najwyższym światowym poziomie. W USA będę nie tylko obserwował pracę trenerów, ale również podejście zawodników i całej organizacji do wszelkich aspektów przygotowania drużyny. Chcę wykorzystać tę niepowtarzalną okazję w jak najlepszy sposób, aby następnie móc przekazać zdobytą wiedzę dalej – mówi sam Jakub Samel.

Amerykański zespół rozgrywa swoje mecze na Cleveland Browns Stadium mogącym pomieścić ponad 73 tysiące widzów. Oprócz tego dysponuje także ultranowoczesną bazą treningową w Ohio.

Dyrektor sportowy Panthers Wrocław już wcześniej otrzymywał zaproszenia na obozy szkoleniowe w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku uczestniczył w przygotowaniach do sezonu uczelnianego zespołu Troy University w Alabamie, a w 2019 roku szlifował swoje umiejętności na West Virginia University.

źródło: pantherswroclaw.com