Ładowanie

Pomagał innym teraz sam prosi o pomoc. Ratownik GOPR sparaliżowany po wypadku

5 listopada, 2023

Fot. Zrzutka

Świat Jarka Błażejewskiego, ratownika Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (GOPR) z Dolnego Śląska, znienacka runął w jednej chwili tragicznego dnia. Mężczyzna, który na co dzień pomagał ludziom, uległ poważnemu wypadkowi i teraz sam potrzebuje pomocy.

Dramat rozegrał się w momencie, gdy podczas budowy domu z bali tradycyjną metodą, jedna z belek uderzyła mężczyznę w głowę, powodując poważne złamanie kręgosłupa szyjnego oraz uszkodzenie rdzenia. Konsekwencje tego zdarzenia są druzgocące – porażenie czterokończynowe, konieczność tracheostomii oraz wspomaganie oddechu za pomocą respiratora. Prognozy lekarskie nie są optymistyczne, jednak rodzina Jarka Błażejewskiego żywi głęboką wiarę, że uda się przezwyciężyć te trudności i mężczyzna dołączy do grona osób, którym udało się powrócić do sprawności.

Rodzina mężczyzny stoi teraz przed ogromnym wyzwaniem, nie tylko emocjonalnym, ale i finansowym. Koszty leczenia i rehabilitacji są ogromne, a długa droga powrotu do zdrowia będzie wymagała nie tylko czasu, ale i znacznych środków finansowych. Dlatego bliscy mężczyzny postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy, aby sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą proces leczenia i rehabilitacji.

Zbiórka organizowana jest TUTAJ, gdzie każdy, kto chce wesprzeć mężczyznę i jego rodzinę w tej trudnej sytuacji, może wpłacić dowolną kwotę.

Tagi