Ładowanie

Dzisiaj (26.06) ogłoszona zostanie lista dzieci zakwalifikowanych do wrocławskich przedszkoli (po etapie uzupełniającym). Pozostanie jeszcze 1200 wolnych miejsc.

Ponad 1200 wolnych miejsc we wrocławskich przedszkolach

26 czerwca, 2023

Dzisiaj (26.06) ogłoszona zostanie lista dzieci zakwalifikowanych do wrocławskich przedszkoli (po etapie uzupełniającym). Pozostanie jeszcze 1200 wolnych miejsc. Fot. Adobe Stock

Dzisiaj (26.06) ogłoszona zostanie lista dzieci zakwalifikowanych do wrocławskich przedszkoli (po etapie uzupełniającym). Pozostanie jeszcze 1200 wolnych miejsc.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dziś, od godziny 14.00, w systemie rekrutacyjnym można sprawdzać listy dzieci zakwalifikowanych do wrocławskich przedszkoli. Zakończy się II etap (uzupełniający), w którym zgłoszono ok. 480 wniosków na ok. 1 600 miejsc. W tym etapie ponad połowa rodziców skorzystała także z dodatkowych punktów rekrutacyjnych za posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław (30 pkt.) lub Nasz Wrocław MAX (50 pkt.).

Najpopularniejsze placówki w etapie uzupełniającym:
·        Przedszkole nr 50 – 33 wnioski na I priorytecie
·        Przedszkole nr 29 – 31 wniosków na I priorytecie
·        Przedszkole nr 25 – 22 wnioski na I priorytecie
·        Przedszkole nr 150 – 16 wniosków na I priorytecie
·        Przedszkole nr 21 – 14 wniosków na I priorytecie

Ostateczne lista dzieci przyjętych – po etapie uzupełniającym – ogłoszona zostanie 29 czerwca 2022 r. (od godz. 14.00) – kliknij TUTAJ.

Coraz więcej miejsc we wrocławskich przedszkolach

W rekrutacji przedszkolnej na rok 2023/24 przygotowanych zostało 6,5 tys. miejsc. Przy czym, w I etapie przeważająca większość dzieci dostała się do placówki pierwszego wyboru.

Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli z roku na rok przebiega coraz sprawniej. Przede wszystkim cieszy nas fakt, że coraz więcej dzieci przyjmowanych jest po pierwszym etapie. W tym roku to aż 84%, z czego ponad 80% do przedszkola pierwszego wyboru – podkreśla Marcin Miedziński z Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu. – To między innymi dzięki temu, że z roku na rok zwiększa się liczba miejsc we wrocławskich przedszkolach – dodaje.

W latach 2018-2022 we Wrocławiu przybyło 6 014 nowych miejsc przedszkolnych w placówkach publicznych. Obecnie trwa budowa 6 przedszkoli dla 1 300 maluchów.
Od września rozpoczną funkcjonowanie nowe przedszkola przy ul. Asfaltowej i al. Hallera oraz placówki publiczne (wrzesień/październik): Przedszkole LaFi przy ul. Lekcyjnej i Wrocławskie Skauty VII przy ul. Marszowickiej.

Więcej punktów z Nasz Wrocław MAX

Nowym kryterium, które obowiązywało w tegorocznej rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, było posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław MAX – za co można uzyskać 50 pkt.

Z kolei 30 pkt. w rekrutacji można będzie otrzymać posiadając wyłącznie aktywny status podatnika w programie Nasz Wrocław, czyli za rozliczenie podatku dochodowego we Wrocławiu. To kryterium obowiązywało również w ubiegłym roku.

SPRAWDŹ JAK AKTYWOWAĆ STATUS NASZ WROCŁAW.

Tagi