Pół tysiąca kolonistów w wieku 7-14 lat uzyska niezbędne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. O tym, jak ratować ludzkie życie dzieci uczą się na 28 wakacyjnych szkoleniach pt. „Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy dla półkolonii”.

Liczy się szybka pomoc
Strach przed zaszkodzeniem poszkodowanemu często wpływa na opóźnienie reakcji podczas nagłego zdarzenia. Dzieci działają, nie myśląc o tym czy opis symptomów ułoży się na poprawną diagnozę. Najmłodsi po prostu relacjonują to, co obserwują.
– Brak aktualnej wiedzy medycznej wpływa na wahanie przy podjęciu akcji ratunkowej i obniża szanse przeżycia – informowała Karolina Olejnik, koordynatorka WAPP.
– Życie osoby poszkodowanej najbardziej zależy od szybkości podjęcia kroków pierwszej pomocy, a nie od poziomu doświadczenia świadków zdarzenia. – dodała.
Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy
Wrocławska Akademia Pierwszej Pomocy (WAPP) to kampania edukacyjna Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Działa ona pod patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śl. we Wrocławiu. Za jej sprawą od 2018 roku już 12 tys. wrocławian zostało przeszkolonych w kwestii niesienia pierwszej pomocy.
– Naszym celem jest budowanie we Wrocławiu społeczeństwa empatycznego, gdzie troszczymy się wzajemnie o życie i zdrowie, a w przypadku sytuacji nagłych mamy wiedzę, jak pomóc osobom potrzebującym wsparcia – tłumaczyła Karolina Olejnik.
Festiwal Pierwszej Pomocy
4 września na Wyspie Słodowej odbędzie się Festiwal Pierwszej Pomocy. Wydarzenie potrwa od godz. 14 do godz.18. Zarówno młodsze jak i starsze osoby będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego, górskiego oraz straży pożarnej. Zostanie również pokazana akcja psów ratowników. Dla uczestników przygotowano również grę terenową, podczas której każdy dowie się jak przygotować własną apteczkę oraz w jaki sposób bandażować skaleczenia lub transportować rannych.