Ładowanie

Już od 24 czerwca Koleje Dolnośląskie pojadą nad morze. Ruszyła przedsprzedaż biletów, zobacz gdzie je kupić!

Ponad 7 tys. pasażerów podróżowało pociągami KD z Wrocławia do Świnoujścia

admin 1 września, 2023

Już od 24 czerwca Koleje Dolnośląskie pojadą nad morze. Ruszyła przedsprzedaż biletów, zobacz gdzie je kupić! Koleje Dolnośląskie, fot. Joanna Bim

24 czerwca Koleje Dolnośląskie uruchomiły wakacyjną linię na trasie Wrocław Główny – Świnoujście. Oferta była dostępna dla pasażerów do końca sierpnia. Z połączenia skorzystali mieszkańcy województwa dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

KD Premium Nadmorski kursował od 24 czerwca do 27 sierpnia. Pasażerowie mogli podróżować na pokładzie Kolei Dolnośląskich w każdy weekend, a także w dzień wolny 15 sierpnia. Pociągi zatrzymywały się na stacjach we Wrocławiu, Legnicy, Lubinie, Głogowie, Zielonej Górze Głównej, Szczecinie Dąbiu, Międzyzdrojach oraz Świnoujściu. Trasa była pokonywana w ok. w 5,5 godziny.

Wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia było „strzałem w dziesiątkę”, co potwierdzają liczby pasażerów oraz ich entuzjastyczne opinie. Udowodniliśmy, że regionalni przewoźnicy kolejowi są w stanie oferować atrakcyjne czasowo i cenowo relacje również poza swoim województwem. W przyszłości z pewnością rozważymy kolejne trasy ponadregionalne – informuje Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

CZYTAJ WIĘCEJ:  "Motycyklista" - weekendowa akcja policji
Tagi