Ładowanie

Ponikowska zawodniczką #VolleyWrocław

20 lipca, 2023

Kolejna zawodniczka zmienia barwy klubowe Tarnowa na biało-zieloną koszulkę #VolleyWrocław. Gabriela Ponikowska, bo o niej mowa, po raz pierwszy w karierze reprezentować będzie klub z Dolnego Śląska. To obok Aleksandry Gancarz druga środkowa na sezon 2023/2024 przedstawiona kibicom.

Gabriela Ponikowska to 30-letnia środkowa mierząca 184 cm wzrostu. Swoją karierę rozpoczynała w Wiśle Warszawa, a debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczyła w BKS Aluprof Bielsko-Biała. Parę kolejnych sezonów zawodniczka spędziła znów na pierwszoligowych parkietach, po to aby powrócić potem do elity w niezłym stylu jako środkowa Radomki i PTPS Piła.

W latach 2021-2023 występowała w barwach Roleski Grupy Azoty Tarnów, w którym pełniła pierwszoszóstkową rolę. W dużym stopniu przyczyniła się do awansu tarnowianek do TAURON Ligi, zdobywając 315 punktów, co było drugim najlepszym wynikiem w drużynie. Jako beniaminek Roleski Tarnów zajął 11. miejsce, a w debiutanckim sezonie Ponikowska również stanowiła trzon zespołu. W minionym zdobyła łącznie 171 punktów – 135 atakiem, 33 blokiem i 3 zagrywką – oraz jedną statuetkę MVP.

O swoim transferze Gabriela Ponikowska mówi tak: – Wrocław to bardzo znany punkt na siatkarskiej mapie Polski. Sporo moich dobrych koleżanek tu grało, a nawet gra do tej pory. To z pewnością w jakimś stopniu pomaga oswoić się z nowym otoczeniem, nowymi zasadami i całym przedsięwzięciem. Nie ukrywam, że trochę podpytywałam „co w trawie piszczy” i jak widać zdecydowałam, że kolejny sezon spędzę właśnie tutaj, w #VolleyWrocław. Poza tym to piękne miasto z możliwością rozwoju nie tylko na płaszczyźnie sportowej, tak więc argumenty „za” były nie do podważenia.

Środkowa w kilku słowach przedstawia się też kibicom: – Jestem Gaba. Kocham góry, ale już mniej lubię się po nich wspinać. W wolnym czasie lubię odkurzać. Miałam zostać piłkarką ręczną, ale sekcja siatkówki miała ładniejsze stroje i tak to się potoczyło… Do zobaczenia w hali, drodzy kibice!

Dołączenie do zespołu doświadczonej środkowej skomentował Jacek Grabowski, prezes Volleyball Wrocław S.A.: – W tym sezonie po raz pierwszy spotkamy się z Gabrielą Ponikowską. Jestem bardzo ciekawy, jak Gabi zaaklimatyzuje się we Wrocławiu i naszym zespole. Ta środkowa grała już na poziomie TAURON Ligi, więc jestem spokojny, a nawet liczę na to, że jej spokój i doświadczenie wzbogacą drużynę. Gabi, mam nadzieję, że spodoba Ci się u nas i dobrze będziesz się czuła w #VolleyWrocław.

Dotychczasowo przedstawiliśmy kibicom następujące zawodniczki: Julię Szczurowską i Julię Stancelewską (atakujące), Joannę Chorążę i Annę Pawłowską (libero), Adriannę Szady i Lucie Mühlsteinovą (rozgrywające) oraz Aleksandrę Gancarz i Gabrielę Ponikowską (środkowe).

źródło: volleywroclaw.pl