Ładowanie

Poseł PiS masowo składa interpelacje. Pierwszy raz w tej kadencji  

24 lipca, 2023

fot. Facebook Przemysław Czarnecki

Przemysław Czarnecki, poseł PiS z Wrocławia obudził się do pracy niczym niedźwiedź z zimowego snu. W ciągu dwóch dni złożył 19 interpelacji do ministrów. To nowość, ponieważ od 2017 roku ani razu nie skierował zapytania do członków rządu.

Wrocławski poseł PiS Przemysław Czarnecki złożył 15 i 16 lipca 19 interpelacji (9 w sobotę i 10 w niedzielę). Syn europosła Radosława Czarneckiego znany jest mediom głównie ze swojej aktywności poza Sejmem. W ubiegłym roku został znaleziony nieprzytomny na przystanku, skąd zabrano go na izbę wytrzeźwień.

Zobacz też: Szczegóły alkoholowej libacji posła PiS. Z izby wytrzeźwień odebrała go mama

W ciągu czterech lat Przemysław Czarnecki tylko raz przemawiał z sejmowej mównicy w sprawie udzielenia wotum zaufania prezesowi Rady Ministrów. Od początku trwającej kadencji, czyli od 2019 roku nie skierował do ministrów żadnej interpelacji. Jedynie w 2017 roku poseł napisał ich aż 27. Wszystkie złożył tego samego dnia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

O co zapytał Przemysław Czarnecki?

Wrocławski poseł PiS złożył interpelacje do ministrów: infrastruktury, zdrowia, cyfryzacji, edukacji i nauki, rodziny i polityki społecznej, kultury i dziedzictwa narodowego oraz klimatu i środowiska. Wśród jego zapytań można znaleźć m.in. to dotyczące reaktywacji funkcjonowania Dworca Świebodzkiego. Przemysław Czarnecki, zastanawia się „jaki jest planowany termin realizacji tego niezwykle ważnego dla rozwoju wrocławskiej kolei aglomeracyjnej zadania”. Odpowiedź na to pytanie została podana na majowej konferencji z udziałem wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela. Ogłosił on, że pociągi powrócą na Dworzec Świebodzki najpóźniej w 2028 r. Istnieje też szansa, że inwestycję uda się zakończyć dwa lata wcześniej.

Przemysław Czarnecki nie był też pewny, kiedy zacznie funkcjonować szpital onkologiczny przy ul. Kosmonautów. Data otwarcia obiektu została wyznaczona na 2028 r., jednak mimo tego poseł zapytał ministra zdrowia “czy termin, który był znany do tej pory (2027 r.), jest nadal obowiązujący?”.

Kolejnym tematem, który porusza Czarnecki jest planowanie działań na rzecz obrony dobrego imienia Jana Pawła II w związku z emisją reportażu Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”.  Poseł skierował interpelację do ministra edukacji i nauki, w której pyta “czy w związku z szeroko zakrojonymi akcjami mającymi na celu zniszczenie wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad komunizmem i który jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej strefy wpływów, ministerstwo planuje działania edukacyjne w szkołach oraz uczelniach, które byłyby przeciwwagą dla uderzenia przez media oraz część opozycji w dobre imię świętego Jana Pawła II?”.

Pełna lista interpelacji posła Czarneckiego jest dostępna TUTAJ.

Tagi