10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Powstanie nowy inkubator przedsiębiorczości triQube. Na Kasztanowej ruszyły prace budowlane

WARTO PRZECZYTAĆ

Rozpoczyna się budowa nowego inkubatora przedsiębiorczości na ul. Kasztanowej. Projekt Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej (DAWG) to nowoczesna przestrzeń dla rozwijających się firm z branży technologicznej. Koszt inwestycji wynosi ponad 53 mln zł.

Rozpoczęła się budowa inkubatora przedsiębiorczości na Kasztanowej.
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

TriQube będzie nowoczesnym inkubatorem przedsiębiorczości, zapewniającym kreatywną przestrzeń pracy dla młodych przedsiębiorstw zajmujących się energetyką, informatyką i elektroniką. Firmy będą miały do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, pozwalający na rozwój działalności badawczej oraz biznesowej. W budynku znajdą się nowoczesne laboratoria robotyki i automatyki, technologii druku 3D i fotogrametrii oraz technologii ICT.

Inwestycja w innowacje

Przestrzeń nowego inkubatora ma pobudzać kreatywność i sprzyjać powstawaniu nowych rozwiązań. Inwestycja w młode biznesy jest inwestycją w rozwój miasta.

Inkubator triQube powstaje z myślą o przedsiębiorcach, ale również studentach i absolwentach wrocławskich szkół wyższych, którzy będą rozpoczynać tu swoją działalność gospodarczą. – Michał Rado, prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej

Co wchodzi w skład inkubatora?

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na rozwijanie swojej firmy w inkubatorze triQube, oprócz wcześniej wspomnianych laboratoriów, uzyskają dostęp do niezbędnej infrastruktury biznesowej, przestrzeni coworkingowej oraz sal konferencyjnych. W jednej z nich będzie mogło jednocześnie przebywać 200 osób. Do dyspozycji będą również specjalne telepokoje oraz kameralne businessroomy, idealne do prowadzenia rozmów w formacie b2b.

Prace budowlane już ruszyły

Projekt budynku powstał w Q2Studio, a wykonawcą robót budowlanych jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. i Magnitudo Sp. z o.o.

Wartość inwestycji to ponad 53 mln zł, w tym 40 mln dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Pierwsze firmy będą mogły skorzystać z nowego inkubatora przedsiębiorczości już za rok.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI